Jak vybrat tenisovou školu? Víme, jak v dětství trénovaly Petra Kvitová a Lucie Hradecká.

Motivací k napsání tohoto článku byl úspěch našich tenistek v letošním Fed cupu. Vždyť je to už po třetí ve čtyřech letech, kdy ovládly tuto soutěž! Český tenis zažívá velkolepé úspěchy, které mohou i nadále pokračovat, protože stávající tenisti a tenistky ještě nekončí a jsou dobrým vzorem pro děti, které se ještě nerozhodly, jakému sportu se věnovat.

Petra Kvitová a Lucie Hradecká
Zobrazit fotografii v galerii

Nemáte doma nadějného Berdycha, Štěpánka, Kvitovou, Šafářovou či Hradeckou....? Vždyť i tyto hvězdy začínaly s tenisem formou pohybových her, soutěží, ovládáním rakety a míčků. Dvou z nich jsme se zeptali v jakém věku začali hrát tenis, kdo byl jejich vzorem a kdo je k tenisu přivedl, kolikrát v týdnu trénovali ve svých začátcích.


Petra Kvitová

Byla jsem na kurtech už od narození, protože moji dva bratři hráli také tenis, ale "začala" jsem asi, když mi byly 4 roky. Můj vzor byla Martina Navrátilová, která je také levačka. Sledovala jsem ji v televizi, když hrála Wimbledon. Ale sledovat tenis v televizi mě moc nebavilo. K tenisu mě přivedl táta, tak jako mé dva starší bratry. Táta má tenis moc rád a bavilo ho to. Jako malá jsem trénovala jen jednou denně, vždy po škole, 1 hodinu, maximálně hodinu a půl. Takto jsem trénovala více méně pořád, i když jsem chodila na gymnázium, škola byla důležitá. Až později, když jsem přešla do Prostějova, se tréninkové dávky zvýšily na dvoufázové a přidalo se vice kondice.

Petra Kvitová

Petra Kvitová

 

Lucie Hradecká

Jako malá jsem se pletla své sestře na kurtu, kterou trénoval náš táta a tím začal můj tenis asi ve 4letech. Můj vzor v začátcích byla sestra Petra a později Monika Selešová. Jak často jsem trénovala? No, asi 2-3x týdně, v pozdějším věku každý den. Pamatuji si, že jsem v zimě trénovala v klasické tělocvičně, dnešní krásné haly nebyly.

Lucie Hradecká

Lucie Hradecká

 

Rady, jak vybrat tenisovou školu

Také přemýšlíte o tom, že své dítě zapíšete do tenisové školy? Víte, na co je dobré se zaměřit? Na to jsme se zeptali Petry Douděrové z tenisové školy Lucie Hradecké.

Při výběru tenisové školy se určitě informujte, jak škola funguje. Domluvte se s trenéry, jak probíhá trénink. Podívejte se na ukázkovou hodinu. Zjistěte si, zda nabízí i návaznost na závodní hraní. V nabídce kvalitní tenisové školy by neměly chybět sportovní akce, turnaje a soustředění.

Tenisová škola Lucie Hradecké

Tenisová škola Lucie Hradecké

 

Velmi důležitou součástí budoucích tréninků je tenisový trenér, který bude vaše dítě tenis učit. Měl by to být člověk, který umí nejen hrát dobře tenis, ale umí ho také vaše dítě naučit. Nezapomeňte, že ho bude také motivovat a vést.

Dítě, které začíná s tenisem, se musí naučit různé sportovní techniky. Součástí dobré tenisové školy je také pohybová průprava. Obvykle v menší skupině se děti zdokonalují v rychlosti, akceleraci, soustředění, postřehu. Celkově zvyšují svoji fyzickou kondici. Později, když už vaše dítě bude trénovat tenis několikrát týdně, by se pohybová průprava měla rozšířit o kompenzační a stabilizační cviky a techniky.

Přihlášením dítěte do tenisové školy si na sebe obvykle berete i velký časový závazek, který roste s tím, jak se případně promítají a zvětšují i závodní ambice vašeho malého tenisty. Turnaje pro nejmenší jsou po celé republice. V zimní a letní sezóně každé dva týdny. Účast na takovém turnaji je prakticky celodenní záležitost.

Podpora, motivace a zájem o dítě a jeho pokroky jsou v začátcích velmi důležité a mají vliv na utváření dobrého vztahu ke sportu. Samozřejmě později je skoro každodenní trénink i součást výchovy, vaše dítě se učí cílevědomosti, soustředění, a překonávání překážek, když se mu nedaří.

Tenis je individuální sport a díky úspěchům našich tenistek ve FED cupu i celkového úspěchu českého tenisu ve světě, je nyní velice populární a lákavý. U nás je hodně zkušených trénérů a velké množství tenisových škol a klubů. Pokud hledáte dobrou tenisovou školu, přejeme vám hodně štěstí.

 

Připravila Katka ve spolpráci s TŠ Lucie Hradecké
Foto: úvodní foto a Petra Kvitová Pavel Lebeda/Česká sportovní, archiv Lucie Hradecké, archiv TS Lucie Hradecké
7. 1. 2014
 

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Proč vybrat dětem nějaký sport?

Proč vybrat dětem nějaký sport?

Na začátku školního roku mnozí rodiče zvažují, jak naložit s volným časem svých potomků. Jednu...

Ria tampóny SPORT

Soutěž o speciální tampóny vhodné pro sportovní aktivity

Značka Ria jako první přichází s inovací, která nabídne komfort všem aktivním ženám, i když...

Ugly sneakers! Seznamte se!

Ugly sneakers! Seznamte se!

Ugly znamená v českém překladu ošklivý.

Preventan Sport

Preventan® sport

Preventan®, česká řada doplňků stravy na podporu imunitního systému, přichází s novinkou Preventan® Sport pro...

Titulka pro: Ideální sport = zumba

Ideální sport = zumba

K nejoblíbenějším sportům patří v poslední době zumba snad proto, že je plná hudby, tance...

Titulka pro: Módní trendy jara

Módní trendy jara

Jaro se už pozvolna blíží a obchody už nabízejí své jarní kolekce. Podívejte se, co...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

VÁNOCE

Holky, co plánujete na vánoce pro své chlapy? :) Docela bych ...

ŠICÍ STROJ JAKO DÁREK

Zdravím maminky, moje máma by si přála nový šicí stroj, ...

ŠICÍ STROJ

Poraďte jakou značku šicího stroje je nejlepší ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz