Bydlení

Jak vymalovat pokoj pro školáka

Předěláváte o prázdninách dětský pokoj pro školáka? Tak ještě popadněte do ruky štětku a nově vymalujte. Jakou barvu zvolit?

Jistě chcete, aby se dítku ve škole dařilo, a současně aby doma mělo klid na učení. A tomu doslova nahrává zelená barva.

Proč právě zelená

Je to jednoduché. Zelená pozitivně ovlivňuje zrak a její pozorování napomáhá regeneraci těla i duše. Vhodná je tedy k malování pokojů, které slouží k odpočinku a volnočasovým aktivitám. Navíc jde o velice rozšířenou barvu, která podporuje kreativitu a současně vytváří tvůrčí atmosféru. I na učení. Ostatně v přírodě je jí všude plno, a právě výmalbou se dá i doma navodit zdání přírody.

Podle čeho volit odstín

Když zvažujete novou výmalbu, jistě dáte i na sladěnost s nábytkem a doplňky. Přesto se při výběru toho nejlepšího odstínu rovněž zamyslete nad tím, jak může působit právě na vašeho potomka, s ohledem na jeho povahu.

Co byste řekli třeba tmavě zelené. Ano, je to dobrý nápad, pokud je vaše dítko hyperaktivní, protože ho pomůže uklidnit. Jistě víte, že zelená vzniká smícháním žluté a modré. Pokud půjde o vyrovnaný poměr žluté a modré, pak přesně taková zelená se hodí pro dítě, které se jen tak něčeho nezalekne a dokáže se prosadit. Právě tento odstín totiž posiluje smysly a vzbuzuje pocit důvěry. A jaký zvolit tón, jenž napomůže potomkovi v komunikaci s kamarády, které si bude zvát do svého pokojíčku? Vsaďte na zelenou, u níž žlutá převažuje nad modrou.

Samolepky a fototapety

Oživit stěny dále můžete i veselou samolepkou. Nabídka samolepek je široká a určitě najdete vzor, který odpovídá preferencím vašich dětí. Nalepené vydrží několik let, ale zároveň je možné je obměňovat, jak dítě mění své zájmy.

Moderní jsou rovněž fototapety. Můžete si i nechat vyrobit tapetu na míru. Se svou fotkou a o rozměrech, které potřebujete.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: maliri-nateraci.cz
Zdroj fotografií: maliri-nateraci.cz

Diskuze: příspěvků