Bydlení

Jaké jsou aktuální trendy v moderních interiérech

Čeká vás zařizování nového bydlení nebo dlouho plánovaná rekonstrukce? Rekonstruujte podle nejnovějších trendů a zařiďte si nadčasový interiér, který vám bude sloužit mnoho let. V dnešním článku se podíváme na aktuální i dlouhodobé trendy.

Kombinace masivního dřeva a černého kovu

Pravděpodobně nejžhavějším trendem aktuálních měsíců je v interiérech kombinace masivních dřevěných prvků kombinovaných s výrazným černým kováním. Tento designový styl se pak používá napříč interiérem od jídelního stolu přes skříňky a poličky až po osvětlení.

Ačkoli při použití masivního dřeva bude celkový dojem nejlepší, z ekonomických i ekologických důvodů bývá masivní dřevo často nahrazováno alternativními materiály s dřevěným dekorem. To však není zásadní překážka k vašemu vysněnému modernímu interiéru.

Na trend černé barvy pak naskočily i další součásti interiéru. Velmi populární jsou tak dnes černé vestavěné spotřebiče včetně černých dřezů a vodovodní baterie ve stejném designu. Například u kuchyní se pak velmi často černá kombinuje s kontrastní pracovní deskou a bílými skříňkami.

V následujících letech budou vítězit tlumené přírodní barvy

Pomineme-li nadčasové dřevo a zmíněný černý kov, budou v interiérech v následujících letech převládat spíše přírodní, tlumené a zemité barvy. Je to z toho důvodu, že velkým trendem je tlak na udržitelnost a šetrnost k přírodě. A výrazných sytých barev lze docílit téměř výhradně za použití agresivních umělých barviv. Pro tlumené barvy lze přitom využít barviva na přírodní bázi.

Pokud nefandíte hnědým a krémovým tónům, chybu neuděláte ani s pastelovými barvami. Světle žlutá, modrá, zelená ani růžová se ve vašem bytě rozhodně neztratí.

Propojte celý byt jednou vodicí linkou – vzorem, barvou, materiálem či jiným prvkem – díky kterému všechny místnosti v interiéru přirozeně splynou do jednoho velkého celku. K této hlavní vodicí lince pak v každé místnosti přidejte druhý prvek, který naopak každou místnost definuje a dodá jí vlastní charakter. Jste z hlavního města? Obraťte se na návrhy interiérů Praha a nechte si design interiéru zpracovat od odborníka.

Pozorujeme návrat k tradičním řešením

Velkým trendem je pak návrat k tradicím. V rámci trendů udržitelnosti se část spotřebitelů odklání od levného nábytku z dřevotřísky, který vydrží jen několik málo let, než je nutné jej nahradit. Místo toho volí kvalitní masivní nábytek, či dokonce nábytek z antikvariátů, který nechávají šetrně restaurovat. Skvěle se pak takový nábytek hodí k tradičním parketám a dalším historicky velmi populárním interiérovým prvkům. To však neznamená, že se musíte rozhodnout pro jeden nebo druhý směr. Nebojte se tedy propojit moderní a tradiční kousky.

Komerční prezentace

Zdroj informací: Czech designers
Zdroj fotografií: Pexels

Diskuze: příspěvků