Sport

Jarní trendy v outdoorovém oblečení

Sbírání kytiček

Konečně jsme se dočkali jara a většina z nás vyráží na výlety do přírody. Ale i na jaře se může počasí náhle změnit. Vaše zážitky z výletů nebo sportovních aktivit dokáže zpříjemnit kvalitní a atraktivní funkční oblečení. Nová jarní kolekce ALPINE PRO je sestavena z vysoce funkčních a chytrých materiálů.

 První vrstva

První vrstva

Jak už je u funkčního oblečení zvykem, nabízí i jarní kolekce ALPINE PRO tři vrstvy oblečení. Základní – nejspodnější, přiléhající přímo na tělo musí umět rychle odvádět vlhkost od těla a rychle schnout, aby nás ochránila i při aktivním odpočinku. Využívá k tomu unikátních vlastností materiálů z přírodních obnovitelných zdrojů jako je bambus, káva nebo kukuřice. Ty, kromě toho, že jsou šetrné k přírodě, navíc disponují zcela jedinečnými vlastnostmi. Oceníte antibakteriální vlastnosti bambusového vlákna, nebo absorpci pachu a UV ochranu materiálu SCafé. Dalším netradičním přírodním zdrojem je například kukuřice využívaná pro materiál Thermocool-Eco. Z těchto materiálů jsou vyrobeny např. sportovní trika, mikiny apod.

Pár informací o jednotlivých materiálech, abyste si mohli dobře vybrat.

  • Bamboo – materiál s obsahem bambusového vlákna – rychle odvádí vlhkost od těla. Bambusové uhlí absorbuje tělesnou tepelnou energii, kterou je schopno vyzařovat zpět. Aktivní uhlí má na svém povrchu spoustu komůrek, díky kterým absorbuje lépe pachy a nezačne tak rychle zapáchat jako běžné PES vlákno.
  • SCafé – materiál vyrobený z odpadu kávy, a tím i šetrný k životnímu prostředí. Rychlý odvod vlhkosti na povrch materiálu způsobuje příjemně suchý pocit na omak. Zajišťuje UV ochranu, snižuje vznik nepříjemného zápachu.
  • Thermo Cool Eco – odvádí pot a zároveň hřeje, když je potřeba. Jeho výroba je šetrnější k přírodě, protože se nepoužívá ropa, ale surovina z obnovitelných zdrojů – kukuřice. Díky této surovině je Thermo Cool Eco příjemnější na omak.
 Druhá vrstva

Druhá vrstva

Druhá – izolační – vrstva primárně udržuje teplo a zabraňuje průniku chladu. Mikiny ze speciálních materiálů v kombinaci se spodní základní vrstvou oblečení tak nesmí nasáknout vlhkostí potu, ale naopak jej musí rychle odvést od těla. Zde jsou využívány materiály z kávy, SUPRA@THERM, Cool-Dry Easy Out.

  • SUPRA@THERM – 100% polyester s unikátní strukturou povrchu. Je to výborný izolant, ve vláknech udržuje tělesné teplo, rychle odvádí vlhkost od těla na povrch materiálu. Díky nepromokavosti vláken materiál rychle schne.
  • COOL-DRY EASY OUT – prodyšný rychleschnoucí materiál, který díky rychlému odvodu potu z vnitřní strany udržuje tělo v suchu a optimální teplotě.

 

 Alpine třetí vrstva

Alpine třetí vrstva

Třetí – ochranná – vrstva chrání všechny spodní vrstvy před vnějšími vlivy počasí (větru, deště i sněhu), jaké se na jaře může během výletů a sportovních aktivit objevit. Bundy se speciální voděodolnou membránou PTX nebo zátěrem Aquacore a impregnací Waterrepelence jsou připraveny zdolávat s vámi hory za poryvů větru i v provazech deště.

Hitem této sezóny je materiál Soft-shell, který spojuje druhou a třetí vrstvu. Tento lehký elastický materiál je voduodpudivý s vysokou prodyšností. Výhodou je uplatnění při nejrůznějších sportovních aktivitách, kde by příliš oblečení bylo spíše na obtíž. Z tohoto materiálu nabízí ALPINE PRO bundy, vesty a kalhoty s odepínatelnými nohavicemi pro ženy i muže.

 

Připravila: Katka
Foto: ALPINE PRO
26. 4. 2011

 

 

 

 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků