Kosmetika

Kadidlo: tajný tip v péči o pleť

Máte pocit, že už vás v kosmetické péči nemůže nic překvapit a znáte všechny suroviny, které se běžně používají? Možná jste nikdy neslyšeli o kadidle a jeho využití v péči o pleť.

A přitom se jedná o jeden z nejstarších kosmetických přípravků na světě. Na účinky kadidlového oleje spoléhala i královna Kleopatra. Pod pojmem kadidlo si většina z nás vybaví vůni vánoc a nebo náboženské obřady. Voňavá pryskyřice z jihu Arabského poloostrova má však kromě typické vůně také skvělé účinky na kvalitu a vzhled pleti. 

Jak se kadidlo získává 

Kadidlo je vzácná klejopryskyřice ze stromu Boswellia, česky kadidlovník. Nejlepší kadidlo pochází z Ománu, kde ve volné přírodě v horách rostou kadidlovníky posvátné (Boswellia sacra). Stromy se nijak nehnojí ani chemicky neošetřují. V blízkosti kadidlových hájů není žádné průmyslové znečištění, kadidlo je tedy opravdu čistá přírodní pryskyřice. Nesmírně cennou surovinou bylo už od pradávna a vyváželo se do celého světa. Bylo i jedním z darů, které přinesli Tři králové malému Ježíšiškovi. Kadidlo se sbírá tradiční metodou, tak aby si zachovalo co nejvyšší kvalitu a stromy zůstaly zdravé. Získává se šetrným naříznutím kůry stromů a následným ručním sběrem a tříděním zaschlé pryskyřice. Jak se kadidlo používá?

Aromaterapie 

Kadidlo se využívá především v aromaterapii. Esenciální olej z kadidla bývá nazýván králem esenciálních olejů a je vyhledáván aromaterapeuty na celém světě pro skvělé účinky na lidskou psychiku. Umí velmi účinně bojovat s depresemi a úzkostnými stavy. Uvolní a zrelaxuje mysl, zvyšuje koncentraci a dokonce i podporuje imunitu a hojení. Velmi příjemně voní a také fixuje ostatní vůně, proto si jej oblíbili také tvůrci luxusních parfémů. 

Vykuřování 

Nejstarší a v současnosti znovu vyhledávaný způsob používání kadidla je vykuřování. Vykuřuje se na kadidelnici nebo vykuřovací pícce. Voňavý tradiční rituál slouží k očištění prostoru od virů, bakterií a špatné energie. Zlepšuje spirituální vnímání a kadidlový kouř stoupající k nebi představuje v mnoha náboženstvích spojení člověka s bohem. Vykuřování je také skvělý způsob, jak na dlouhou dobu provonět interiér domu nebo bytu. 

Anti-aging kosmetika 

Kadidlo působí na tělo nejen prostřednictvím svého dřevito-citrusového aroma. Tradičně se používá také k péči o pleť a pokožku. V Ománu mu lidé často říkají přírodní kolagen. Blahodárných účinků kadidla na kvalitu pleti si všimli už v dávných dobách a považují jej za národní poklad. Kadidlový olej při svých zkrášlovacích rituálech používala třeba královna ze Sáby nebo královna Kleopatra. Kadidlová kosmetika totiž dokáže skvěle regenerovat, vyživit a vyhlazovat kůži. Obsahuje účinné anti-aging látky, které můžete využít v péči o pleť i vy. Bude pružná, svěží a rozzářená. 

Kadidlový olej Foto: Luban

Pečující kosmetika z kadidla 

Chcete si i vy užít skvělé účinky kadidla v péči o svou pokožku? Vyzkoušejte kosmetické produkty české značky Luban, které jsou vyrobeny z kadidla a dalších čistě přírodních látek. Základem této bezvodé přírodní kosmetiky je kvalitní jemný kadidlový olej pocházející z Ománu. Doplňují jej další přírodní pečlivě vybrané suroviny. Kosmetika Luban představuje exkluzivní péči v té nejčistší podobě. Na výběr máte třeba kadidlový hydrolát, hydratační a vyživující pleťový olej, balzám na rty nebo balzám na ruce. Nechte se hýčkat dary Orientu v jejich nejlepší podobě. Zrelaxujte svou mysl a podpořte svůj mladistvý vzhled.

Kosmetické produkty z kadidla Foto: Luban

Komerční prezentace
Foto: Luban


Diskuze: příspěvků