Cestování

Karlštejn, Konopiště, Křivoklát. Vydejte se na zámek!

Sbírání kytiček

Karlštejn, Konopiště a Křivoklát patří k našim nejnavštěvovanějším památkám. Již tento víkend zahajují letošní hlaví turistickou sezonu a otvírají své brány prvním návštěvníkům. A nejen to. Zároveň spouštějí nový projekt 3K, v rámci kterého nabízejí prvním víkendovým návštěvníkům na základní prohlídkové trase i 50% vstupné.

Karlštejn, Konopiště a Křivoklát si každoročně prohlédne na 500 000 návštěvníků. Patří tak k našim nejnavštěvovanějším památkám ve správě Národního památkového ústavu. Správy těchto národních kulturních památek se dohodly na spuštění dlouho zamýšleného projektu 3K, jenž by měl přinést návštěvníkům spoustu zajímavých akcí, spojujících 3K – Karlštejn, Konopiště a Křivoklát.

První ze společných nabídek projektu 3K je možnost získat o tomto víkendu 50% slevu na základní prohlídkovou trasu Konopiště, Křivoklátu, nebo Karlštejna pokud si na jedné z těchto památek návštěvníci zakoupí vstupenku za běžné vstupné a tuto vstupenku pak předloží během víkendu na jednom z dalších 3K. Nabízí se tak možnost návštěvy všech 3K během jediného víkendu za 1x plné vstupné a 2x 50% sleva.

Podle kastelánky zámku Konopiště Jany Sedláčkové je toho ale mnohem víc, co se během celého roku v rámci projektu 3K připravuje. Zájemci se tak mohou těšit třeba na společné prohlídky všech tří kastelánů, na kontinuální prohlídky věží v rámci 3K, besedy, promítání a mnoho dalšího.

„Na Křivoklátě zahájíme v sobotu sezónu v 9:30 slavnostními fanfárami trubačů a knížecí pár osobně přivítá první návštěvníky. Slavnostní fanfáry pak budou na Křivoklátě znít v průběhu dne ještě několikrát“, říká kastelán Křivoklátu Petr Slabý.

V rámci projektu 3K nabízí hrad Karlštejn v tomto období Soukromé a reprezentační prostory císaře Karla IV., zámek Konopiště pak Zámecké salony jižního křídla na Křivoklátě můžete vidět trasu Gotické paláce. Přístupné jsou také další prohlídkové trasy, které je možné navštívit mimo projekt 3K.

 

Připravila: Zuzana

Foto: Národní památkový ústav

23.3. 2015

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků