Děti

Kdo si hraje, nezlobí!

Sbírání kytiček

A co víc, při hrách děti rozvíjejí své schopnosti, často také jemnou motoriku, zručnost, komunikační schopnosti i kreativitu.

Společně strávený čas přinese také spoustu zážitků a radosti nejen dětem, ale i dospělým, proto byste společenskou hru, stavebnici či herní systém neměli zapomenout ani při cestě na prázdniny či dovolenou. Přibalit můžete například některou z novinek.

Už tam budeme?

Nenahraditelná cestovní hra (Piatnik, 329 Kč) pro chvíle, kdy potřebujete zabavit děti během dlouhého cestování. Nepotřebujete žádnou hrací desku, jen pár kartiček do ruky. Děti si rozdají po pěti kartách a během cesty hledají z okének reálné situace, které jsou na jejich kartách vyobrazeny. Pokud daný motiv dítě najde (silničář, plešatý řidič, zvířata v ohradě, rybník a spousta dalších), odloží kartu a přičte si body podle obtížnosti. Vítězem je ten, kdo získá nejvíc bodů. Společenská hra pro 2-6 hráčů od 6 let.


Prázdniny na koňském ranči 2010

Děti koně milují a určitě uvítají hračky z prostředí senem vonícího koňského ranče. Zkuste jim pořídit Playmobil a dlouhé hodiny o nich nebudete vědět. V hracím systému najdete řadu doplňků a dokonalých detailů a jsou plně funkční –  auta mají snímatelnou střechu, mycí box opravdu stříká vodu z hadice. Podle zvoleného typu systému potěšíte děti velikou stájí se třemi boxy pro koníky, terénním autem s přívěsem pro koně, nechybí ošetřovatelé, jezdci a kočár s dětmi. (Koňský mycí box, Playmobil, 649 Kč).


Docela nové stolní hry

Na nový koncept rodinné zábavy, která v sobě spojuje tradiční prvky stavebnice Lego a herní plán deskové stolní hry si ještě musíte pár dní počkat, neboť na trhu bude až od začátku srpna. Určitě se máte na co těšit, neboť díky variabilitě stavebnice Lego si hráči tvoří vlastní hrací plochu, která může být, stejně jako hrací kostky, v průběhu hry měněna. Každá hra tak pro děti může být jiná a záleží jenom na jejich představivosti, jak si ji uzpůsobí. LEGO Stolní hry jsou určeny podle typu dětem ve věku 5-10 let a jejich prostřednictví děti mohou vytvářet nové podoby her. Realizují tak vlastní nápady, což v konečném důsledku vede k ještě většímu zápalu pro hru.

Pro nejmenší

Radost ze společně strávených chvil mohou zažívat rodiče už s docela malými dětmi (od 4 let) prostřednictvím hry Myšky! Stěžejním posláním těchto her je interakce mezi dospělými a dětmi a možnost ovlivňovat a měnit vzájemné vztahy, chování a pocity. Děti se při hraní hry učí prvnímu počítání (hrací kostka s tečkami) a rozvíjejí orientaci na ploše (složitější herní plán). Nikdo by nevěřil, že cesta sýrem může přinášet taková nebezpečí. Je plná děr a ne všechny vedou k cíli, kde čeká myška v modrých puntíkovaných šatech. (Baby hra Myšky!, Efko, 179 Kč).

 

Autor: Šárka

Foto: istockphoto a archiv firem

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků