Domácnost

Když žena dělá z domu domov

Jistě znáte to rčení: Cokoliv ženě dáte, ona z toho udělá víc, dejte jí dům a vytvoří vám domov, dejte jí potraviny a udělá vám jídlo, dejte jí úsměv a ona vám dá srdce. Jen samy ženy ví, co je pro takový domov důležité.

Žena dbá na doplňky 

V dnešní době lidé tíhnou k minimalismu a není se čemu divit, když žijeme v době obrovského konzumu a plýtvání. Je však naprosto jisté, že pro vytvoření příjemného domova je nutná nějaká ta maličkost.

Jestli doma nechcete pouhé „lapače prachu“, spojte příjemné s užitečným. Pořiďte si například vonné tyčinky nebo svíčky s hřejivou vůní. Praktičtí můžete být i v kuchyni, co takhle nějaké pěkné dózy na potraviny nebo smaltované hrnce? Zejména ty v retro stylu vypadají skvěle.

Žena má vše připravené 

Možná je to jeden z důvodů, proč se děti z maminčina hnízdečka příliš nehrnou. Ten báječný „full servis“, vždy vypráno, vyžehleno a navařeno. Jak to ty matky společně s prací stíhají? Pokud se musíte ptát stejně, prozradíme vám tajemství.

Používají totiž ty správné věci, které jsou rychlé a ekonomické. V přípravě pokrmů jsou to třeba tlakové hrnce a u praní je to mnohdy praktický pomocník – sušička. Můžeme jen poděkovat za nové technologie, protože ženy ze středověku dodnes upřímně obdivujeme.

Vždy je vlídná, pomůže, pochová 

A to je asi ten nejdůležitější faktor toho všeho. Správná žena – matka má pochopení a vždy otevřenou náruč, aby se mohlo vyplakat i to nejstarší dítě. Někdy i manžel. Matky jsou prostě nepostradatelné. 

Ať už se jedná o kompletní organizaci ledničky a chybějícího jídla, připomínání domácích úkolů, krásně uklizenou domácnost nebo vyvenčeného psa. Hlavní esencí pravého domova jsou však vřelá maminčina slova útěchy a pochopení. Proto je třeba si ženy hýčkat a jejich lásku jim opětovat, souhlasíte?

KP

Foto: Pixabay


Diskuze: příspěvků