Knihy

Kniha jako vánoční dárek: novinky pro muže

Sbírání kytiček

Tradičním vánočním dárkem je dobrá kniha. Pokud hledáte inspiraci, vybrali jsme pro vás pár tipů, o kterých si myslíme, že by se mohly líbit především mužům.

Sergej Rudenko: Volodymyr Zelenskyj – Muž, který píše dějiny

Sergej Rudenko: Volodymyr Zelenskyj - Muž, který píše dějiny
Sergej Rudenko: Volodymyr Zelenskyj – Muž, který píše dějiny

Asi nejzajímavější kniha na předvánočním trhu, která může zaujmout i ženy. Z komediálního herce nejznámějším politikem světa. V populárním seriálu ztvárnil roli učitele dějepisu, který se bizarní shodou okolností stal prezidentem Ukrajiny. V reálném životě se jím skutečně stal – a když přišla ruská invaze, dokázal sjednotit vlastní národ i desítky dalších států. Příběh Volodymyra Zelenského působí jako filmový scénář, ale je skutečný. Dokumentární kniha ukrajinského novináře představuje Zelenského život a politický vzestup z mnoha úhlů, vždy však objektivně a bez přehnaných emocí. Kniha Zlín, 399 Kč.

Petr Neužil: V hlavní roli srdce

Petr Neužil: V hlavní roli srdce
Petr Neužil: V hlavní roli srdce

Srdce je zásadním orgánem našeho těla i věčným motivem lidské kultury. Kdo jiný by mu měl rozumět lépe než slavný kardiolog Petr Neužil? Ve svých vzpomínkách a povídkách dává nahlédnout do vývoje české kardiologie, vypráví o léčbě známých osobností a přemítá o proměnách moderní společnosti. Vydejte se do zákulisí srdce představujícího univerzální symbol lidského života! Dozvíte se řadu překvapivých věcí, které vám zaručeně rozproudí krev v žilách. Kniha Zlín, 449 Kč

Rachel Amphlett: Vyděšená k smrti

Rachel Amphlett: Vyděšená k smrti
Rachel Amphlett: Vyděšená k smrti

Sériový vrah, který zabíjí pro zábavu. Vyšetřovatelka, která touží po odplatě. V budově opuštěné biologické laboratoře je nalezeno tělo zmizelé studentky. Vypadá to na únos, který se zvrtnul, ale detektiv seržant Kay Hunterová o tom není přesvědčená – a ve svém podezření se jen utvrdí, když je nalezen mrtvý i muž s výkupným. S únosem další studentky se naplní Kayiny nejhorší obavy. Ve snaze zachránit si kariéru a utajit svoji složitou minulost se z jejího pátrání stává závod s časem. Pro zvráceného vraha však hra teprve začíná. Domino, 449 Kč.

Martin Kajzar: Legendy Baníku

Martin Kajzar: Legendy Baníku
Martin Kajzar: Legendy Baníku

Dějiny legendárního ostravského klubu ve výjimečných rozhovorech. Publicista Martin Kajzar vám přináší rozhovory s 22 výraznými osobnostmi Baníku Ostrava! Můžete se těšit na hráče, kteří ještě zažili kopanou na Staré střelnici, jako je František Valošek nebo Zdeněk Kosňovský, ale taky na legendy, jež stály u nejplodnějšího období klubu – Libor Radimec, Rostislav Vojáček nebo Pavol Michálik. A stranou nezůstane ani Marek Jankulovski, Milan Baroš nebo třeba Venca Svěrkoš. To vše v doprovodu víc než 300 poprvé zveřejněných fotografií. CPRESS, 690 Kč.

Jean-Christophe Grangé: Snoubenky smrti

Jean-Christophe Grangé: Snoubenky smrti
Jean-Christophe Grangé: Snoubenky smrti

Krásné a bezstarostné. Takové jsou manželky nacistických pohlavárů známé jako Nevěsty. Zatímco v Evropě to vře, tyto dámy se nerušeně scházejí v berlínském hotelu Adlon na sklenku šampaňského. Brzy však i ony na vlastní kůži okusí, jak se prohrává boj o vlastní život. Do vyšetřování série brutálních vražd se pouštějí tři lidé: neortodoxní psychoanalytik, bohatá dědička a nemilosrdný gestapák. Co když se ale pachatel skrývá jinde, než si všichni myslí?  Temná detektivka z předvečera druhé světové války od autora bestselleru Purpurové řeky. XYZ, 549 Kč.

Karel Šíp – Jiří Slíva: Šípem zasažen

Karel Šíp – Jiří Slíva: Šípem zasažen
Karel Šíp – Jiří Slíva: Šípem zasažen

Jeho nadhled je nakažlivý a jeho humor míří vždy přesně. Na bránici! Bavič a moderátor Karel Šíp se opět vydal do pestrého světa vlastních zážitků a svěřil papíru ty nejzajímavější z nich. Zábavné monology, dialogy, perličky ze zákulisí, životní moudra i vzpomínky na herecké kolegy – toho všeho si užijete plnými doušky. Naskočte na vlnu dobré nálady a nechte starosti odplynout s pohodovým vyprávěním, které vám zaručeně vyčaruje úsměv na tváři! XYZ, cena 349 Kč.

Připravila: Martina Vydrová

Zdroj informací: Albatros Media
Zdroj fotografií: Pixabay, Albatros Media
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků