Knihy

Knižní novinka: Antti Tuomainen – Palm Beach Finland

Sbírání kytiček

Román kombinující černý humor s detektivní zápletkou.

Palm Beach je luxusní rezort na břehu moře. Nabízí všechno, co si pod takovým místem dokážete představit, a ještě s velkou výhodou. Ušetříte. Je tu nádherná pláž s bílým pískem, palmy, hřiště na tenis, volejbal, instruktoři surfování, skvělé ubytování v romantických chatičkách, stylové restaurace. Za ceny, které by mohly konkurovat letoviskům kdekoliv na zemi. Akorát se tu moc neohřejete, jste přece ve Finsku. 

Přesto si od svého životního projektu podnikatel Jorma Leivo hodně slibuje a má další plány na jeho rozšíření. K tomu mu chybí velká část pobřeží, kde by bylo možné vybudovat přístav. Právě tuto část včetně malebného poloostrova zdědila mladá žena Olivia Koskiová, která se sem po různých peripetiích vrátila a chtěla by dát postupně dohromady zchátralý rodný dům. Ačkoliv nemá pomalu ani na to, aby v domě zprovoznila toaletu, o odprodeji nechce ani slyšet. 

Pak jednoho dne najde doma mrtvolu. Někdo jí zapálí kůlnu. Neměla by se začít bát? Nesnaží se jí někdo něco naznačit? Sérii zločinů přijede vyšetřovat mladý detektiv Jan Nyman v přestrojení za učitele matematiky. Počítat neumí ani trochu, s vyšetřováním to zpočátku nevypadá o moc líp. Navíc se téměř okamžitě zakouká do Olivie. Jak tohle všechno může dopadnout? Prodlužte si léto s touto vtipnou a napínavou knížkou. Hezké čtení, milí čtenáři!

Vydalo: nakladatelství Kniha Zlín ve společnosti Albatros Media v roce 2021 

Autor článku: Jitka Králová
Zdroj: Albatros
Foto: Jitka Králová

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků