Knihy

Knižní novinka: Jana Bernášková – Coura

Druhá kniha známé české herečky o peripetiích současné slavné mladé ženy.

Lucie zůstala sama s malou dcerou a do jejího života přišla nová láska. Karel Lucii miluje, oblíbil si i její dceru, je chytrý, pozorný a plánuje společnou budoucnost. Lucie navíc konečně dostává dobré pracovní nabídky, takže by konečně mohla být šťastná. 

Její kamarádky takové štěstí nemají. Jedna se musí vyrovnávat s podivnými intimními zálibami manžela, druhá se musí sama starat o dítě a nemůže zavadit o práci. I to Lucii napovídá, jaké má štěstí.

Pak ale dostane skvělou divadelní roli a život se jí začne vymykat z rukou. Na scéně se sejde se svojí první láskou. Petr byl první muž, kterého doopravdy milovala a je možné, že ho nikdy milovat nepřestala. Ačkoliv jí ublížil, nemůže si pomoct, už ho zase začíná mít plnou hlavu. Ani on se nechová lhostejně a průšvih je na spadnutí. 

V odvážném románu se autorka pouští do mnoha ožehavých témat, která řeší dnešní mladé ženy. Nenaplněné vztahy, selhávání v rodičovství, sexuální frustraci i touhu po lásce. 

Pokud vám nevadí peprnější jazyk a otevřené vyjadřování o věcech, o kterých se běžně nemluví, sáhněte po této odvážné knížce. Mnoho se v ní o dnešní mladé generaci dozvíte. Krásné adventní dny a příjemné čtení, milí čtenáři! 

Autor recenze: Jitka Králová
Zdroj: Rosier
Foto: Jitka Králová


Diskuze: příspěvků