Knihy

Knižní novinka: Jana Poncarová – Cyklistka

Sbírání kytiček

Další román české spisovatelky vypráví příběh poslední baronky.

Blanka se narodila na zámečku v jihočeských Bratronicích. Od dětství se u ní projevovala její zvídavá povaha, a stejně jako jejího mladšího bratra Christiana ji nelákal život jejich předků. Mezi vrstevníky se kvůli svému původu cítila spíš vyčleněná, ale i tak dokázala navázat pevná přátelství. 

Po prožití jednoho prázdninového léta v Itálii poznala nejen svého osudového muže Richarda, ale objevila svou vášeň pro poznávání neznámých krajů. Poprvé se projela na kole a věděla, co se stane její životní radostí. Při studiu v zahraničí se pak znovu potkala s Richardem a dětské okouzlení přerostlo v opravdový láskyplný vztah. 

Letní dny trávili na dlouhých cyklistických výpravách, kdy nepotřebovali skoro nic, jen jeden druhého. Na jídlo si dokázali vydělat příležitostnou prací, přespávali často jen v divoké přírodě. Blanka se snažila být nezávislá na rodičích a nikdy nevyužívala svého původu. 

Její šťastné dny přerušila válka. Nicolas narukoval a Blanka se vrátila domů. Zámeček nebyl její rodině odebrán, ale mohli v něm žít už jenom jako nájemníci. Nevlídnou dobu čekání a citového strádání si krátila jízdou na kole. Pro cyklistiku nadchla i svého bratra a každý za sebe procestoval velkou část Evropy. Jejich další osudy pokračují v této skvěle čtivé knížce, kterou autorka napsala se svým typickým lehkým a vzletným stylem. Pocítíte naplno prožitky šlechtické rodiny ve šťastnějších i nelehkých časech.

Krásné čtení, milí čtenáři! 

Vydalo: nakladatelství Motto ve společnosti Albatros Media v roce 2021 

Autor článku: Jitka Králová
Zdroj: Albatros Media
Foto: Jitka Králová

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků