Knihy

Knižní novinka: J.P. Delaney – Slušní lidé

Sbírání kytiček

Psychothriller od úspěšného autora o záměně dětí po jejich narození.

Pete a Maddie jsou mladí Londýňané. Splácejí hypotéku na menší dům a vychovávají dvouletého syna Thea. Doma s ním zůstává Pete a Maddie jezdí do práce. Theo je trochu divočejší, ale jinak všichni tři fungují jako docela normální rodina. Život jim ze dne na den rozbourá jedna jediná návštěva. Pete je sám doma, Maddie je v práci a Theo ve školce, když u dveří zazvoní jakýsi Miles. Bez dlouhého úvodu Petemu sdělí, že Theo není jejich syn. 

Jejich synem je David, kterého vychová Miles se svou ženou Lucy, protože jim děti někdo ještě v porodnici vyměnil. Než odejde, sdělí mu, že by byli se ženou rádi, kdyby věci zůstaly, jak jsou, ale že by se obě rodiny mohly navštěvovat. Pete pak ještě v šoku zavolá své partnerce Maddie a po jejím příchodu domů si prohlédnou fotky dvouletého Davida. Není pochyb, je to jejich syn. 

Na to, co je čeká příští dny, je nemohl nikdo připravit. Smiřují se s tím, že dítě, o které pečovali už od miminka v inkubátoru, není jejich, ale že jsou biologickými rodiči ne úplně zdravého Davida. Pak jsou tu jeho rodiče, se kterými zpočátku vychází velmi dobře. Brzy ale začnou být navíc čím dál vlezlejší. Nestačí jim občasné návštěvy, chtějí, aby všichni trávili společně dovolené, aby měli chlapci společnou chůvu, aby oni měli větší vliv na Thea. Také chtějí, aby všichni společně zažalovali porodnici kvůli záměně dětí. A tím to nekončí. 

Pete s Maddie se brzy začnou oprávněně bát, že by mohli o Thea přijít. A nemuseli by mít nakonec ani Thea, ani Davida. Otázka toho, kdo je skutečným rodičem, jestli ten, kdo dítě zplodil, nebo ten, kdo ho vychovával, je totiž velmi svízelná. A zneužitelná. 

Po bestsellerech Ta přede mnou, Věř mi a Dokonalá manželka přichází autor s dalším thrillerem, který přečtete jedním dechem a myslet na něj budete ještě hodně dlouho. Příjemné dlouhé večery a hezké čtení, milí čtenáři! 

Autor článku: Jitka Králová
Zdroj: Ikar
Foto: Jitka Králová

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků