Knihy

Knižní novinka: Kateřina Karolová – Odbočka v lesích

O cestě na dovolenou, která se promění v dramatický boj o život.

Parta přátel ze střední školy plánuje každoroční letní dovolenou. Zatím to byl většinou týdenní pobyt u moře. Michael, který byl odjakživa vůdcem party, by byl nejraději pro dobrodružství někde v divočině, ale ví, že ostatní nenadchne. A tak vymyslí kompromis. Dovolenou v nově zrekonstruovaném penzionu v Beskydech.

Lesy, ticho, klid, nedaleko zatopený lom. Kamarádi se nechají přesvědčit a přistoupí i na Michaelovu hru, kdy všechno plánování a detaily bude znát jenom on, včetně přesného cíle. To proto, aby si užili alespoň trochu toho adrenalinu. Do dvou aut se rozdělí po třech. Michael nabere mladé manžele Gábinu a Dalibora, do druhého auta nastoupí Laura, její nejlepší kamarádka Karin a Karinin přítel Felix.

Už na začátku cesty se ukáže, jaké vztahy v partě panují, kdo s kým má jaký nevyřešený problém, a kdo má dost svých vlastních starostí. Všichni se těší, že si od všeho trochu odpočinou, a parta že se naopak zase stmelí. Michael po cestě zavede partu na oběd ve vyhlášené restauraci, a pak už zbývá jen několik posledních desítek kilometrů do penzionu.

Je letní odpoledne, civilizace je nadohled, nikoho by nenapadlo, že se může stát cokoliv nepříjemného. Ale ocitnou se v lesích. Ve zvláštních lesích, kde nic nevypadá jako na mapě, kde nefunguje navigace, a kde telefony nemají signál. Hra právě začíná a všichni včetně vás se budou bát.

Pokud máte rádi strašidelné historky, kterým lze snadno uvěřit, pokud vás baví hororové příběhy bez krvavých detailů, užijete si bez pochyby mrazivou atmosféru této české „Trhliny“. Stejně jako slovenský bestseller Trhlina vás totiž nenechá v klidu, dokud nedočtete poslední stránku. A donutí vás zavřít všechna okna a zamknout dveře na dva západy. Hezké dny a příjemné čtení, milí čtenáři.

Vydalo: nakladatelství XYZ v roce 2022.

Zdroj informací: Nakladatelství XYZ
Zdroj fotografií: Jitka Králová

Diskuze: příspěvků