Knihy

Knižní novinka: Paula Hawkins – Pomalu hořící oheň

Další thriller od autorky bestsellerových thrillerů Dívka ve vlaku a Do vody.

Svou prvotinou Dívka ve vlaku autorka dokázala nadchnout pro četbu i sporadické čtenáře. Kombinace napínavé kriminální zápletky a osobních démonů hlavní hrdinky dokázala, že i dnes je možné vytvořit v beletrii něco zcela nového. 

V jejím třetím thrilleru se ocitáme v Londýně. Na řece byl na své lodi nalezen mrtvý muž. Daniel byl na první pohled zavražděn a v podezření je hned několik osob. Zejména tři ženy. Všechny s ním měly něco společného, všechny měly alespoň zdánlivě motiv. Jeho sousedka Miriam o něm věděla nějak příliš mnoho na to, aby jí byl lhostejný. Laura, která s ním udržovala bližší vztah, s ním strávila poslední noc a domů se vrátila ušpiněná od krve a chovala se divně. Další podezřelou by mohla být Danielova teta Carla, která měla od smrti své sestry ke svému synovci možná až nezdravě vřelý vztah. 

Příběhem se prolínají krátké průstřihy z Danielova života, objevují se další postavy a odkrývá se ještě jeden, neméně zajímavý příběh týkající se ukradeného námětu na knihu. 

Nabízí se tedy několik scénářů. Daniel mohl být obětí vášně, žárlivosti, touze po moci, ale i nešťastné souhry náhod. 

Pokud rádi nahlížíte do osudů postav, které na první pohled vypadají jako ti, které denně potkáváte, ale tušíte, že s nimi není všechno tak úplně v pořádku, je to román přesně pro vás. Nechte se polapit neotřelým a čtivým stylem zkušené spisovatelky a pokuste se rozplést její důmyslnou zápletku. Napětí je tentokrát skutečně zaručeno! 

Hezké adventní dny a příjemné čtení, milí čtenáři!

Autor recenze: Jitka Králová
Zdroj: Ikar
Foto: Jitka Králová

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.


Diskuze: příspěvků