Knihy

Knižní novinka: Veronique Maciejak – Naučte se tančit v dešti

Odpočinkový román o mladé ženě, který vám vrátí chuť do života.

Emma je mladá Francouzka, která dosáhla vytoužené práce. Je moderátorkou ranního zpravodajství v rádiu se stále se rozrůstající komunitou posluchačů. Kromě toho připravuje rozhovory a reportáže. Je oblíbená a úspěšná, má vlastní bydlení. Má to ale svá úskalí. Nemá skoro žádný volný čas, takže málo navštěvuje své rodiče, nemá čas na kamarádky a nemá partnera. 

Není ani adekvátně finančně ohodnocená, pobírá stejný plat, jako když nastupovala, ale práce má teď pomalu dvakrát tolik. Na současné poměry si žije velmi dobře, ale jejímu pracovnímu nasazení to neodpovídá. Je unavená a přestává být motivovaná. 

Pak se setká se známým spisovatelem knížek o osobním rozvoji. Souhlasil s rozhovorem, a Emma ho navštíví v jeho krásné vile. Během nahrávaného rozhovoru dojde řeč nejen na jeho tvorbu, ale i na osobní život a pohled na svět. Protože je mu Emma očividně sympatická, zajímá se po vypnutí diktafonu i on o ní. Nabídne jí možnost zúčastnit se jedinečného projektu, který bude zdrojem jeho další knihy. 

Emma vyplní podrobný dotazník týkající se různých oblastí jejího života. Po dobu devíti týdnů pak bude dostávat každý pátek od pana Vascose jeden email, poskytující rady a povzbuzení ušité přímo na míru. Zpočátku nedůvěřivé Emmě se pomalu začne měnit život. Omezí práci a začne se věnovat svým dávným zálibám. Obnoví osobní setkávání a naváže i nové vztahy. Pomalu se vyrovnává se starými bolestmi, učí se žít tady a teď. Je na nejlepší cestě k životu, který vede ke splnění jejích snů. Kde je i samotná cesta cílem. 

Její příběh vás povzbudí, aniž byste museli absolvovat nějaký koučink nebo kurz, se kterými se v poslední době roztrhl pytel. Ne všechny musí mít takový účinek, jejich kvalita bývá sporná a kolísavá. Pro začátek je mnohem lepší se znovu radovat z maličkostí a zamyslet se nad tím, co nás dělá opravdu šťastnými. Tenhle román je příjemnou alternativou, jak si připomenout, že možnosti na změnu a spokojenost máme uvnitř sami sebe. I v téhle podivné době není nutné čekat, až přestane pršet. Daleko lepší je se naučit tančit v dešti. Tak hezké jarní dny, milí čtenáři! 

Vydalo: nakladatelství Motto ve společnosti Albatros Media v roce 2020 

Autor článku: Jitka Králová, www.romantickyzapisnik.cz

Zdroj: Albatros media

Foto: Albatros media

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků