Knihy

Knižní novinky pro červenec

Jednou z věcí, která nemůže chybět na naší dovolené je dobrá knížka. Ta pohoda, když se můžete natáhnout na lehátku u vody a začíst se do nějakého hezkého románu nebo detektivky! Přinášíme vám pár horkých novinkových tipů vydavatelství Motto pro letošní léto, užijte si je.

Jak chodit na vysokých podpatcích, Camilla Morton

Vtipná, poučná a zábavná kniha, vám pomůže proniknout do tajů každodenního moderního života a úspěšně zvládnout vše, co vás v životě může potkat. Dozvíte se, jak vyměnit pneumatiku, naučit se hrát poker, zlepšit si náladu, vyžehlit košili, vytapetovat, vyznat se v moderním umění a ve výběru vín, chodit v botách na jehlovém podpatku, vystoupit z auta v minisukni, vypálit cédéčko a nespálit toast.

 

Prázdniny s Julií, Fan Vavřincová

Humoristický román pro ženy a dívky od populární autorky Takové normální rodinky

Pan Bohdan Bouček je mírumilovný starý mládenec, kterého osud naneštěstí obdařil neteří Julií, a ta v jeho útulném venkovském domku nyní tráví prázdniny. Jednoho dne zachrání pan Bouček před utopením půvabnou vdovu Lauru, a ani neví jak, a je s ní zasnouben. Pan Bouček se ovšem ženit nehodlá a právě tehdy zasáhne Julie a její přítel Alík. Vymyslí plán: strýček musí zmizet, ukrýt se na Alíkovu chatu, aby ho Laura nenašla. Pan Bouček sice nerad, ale poslechne. Jenže Julie má ještě jeden plán – zatímco její strýc trpí v lesní chatě, Julie jeho domek pronajme letním hostům. Tak začíná příběh plný lásky, nedorozumění a dobrodružství, okořeněný ještě záhadou ztracených perel herečky Mii Bodo. A když se navíc pan Bouček, který už na chatě nemůže vydržet, nečekaně vrátí, není o humorné situace a nečekaná setkání nouze.

 

Mezi nebem a peklem, Ivanka Devátá

 Kniha oblíbené autorky je věnována ženám, jejich radostem a strastem, přednostem a vadám. To ale neznamená, že by se v nich nehovořilo o mužích, právě naopak, vždyť muži jsou hlavním zdrojem ženského potěšení i trápení. Autorka provází ženu celým životem od chvíle nejkrásnější, kdy kráčí, většinou v bílém, k oltáři se svým vyvoleným, až po okamžik, kdy s ním nebo bez něj vstupuje do období důchodového. To vše s laskavým humorem, který je Ivance Deváté vlastní.

Pražské drobnosti, Stanislav Srnský

V ulicích Prahy jsou nejen monumentální památky, které svou nádherou stále ohromují návštěvníky ze všech koutů světa, ale i místa méně známá či zcela neznámá. Skoro každý dnes umí nejznámější pražské historické stavby pojmenovat a vyzdvihnout jejich hlavní atributy, málokdo však už ví, že krásu celku dotvářejí i takové drobnosti, jako jsou klepadla na dveřích budov, komíny neobvyklých tvarů či původní šindelové střechy. I tyto a jiné doplňky mají svou historii a zajímavý příběh.

 

Připravila: Zuzana
Foto: Vydavatelství Motto

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků