Děti

Kreslení děti rozvíjí. Objevte jejich talent!

Sbírání kytiček

Kreslení a malování dětí patří k jejich vývoji. Z velkých čmáranic se postupně stanou různé tvary. Časem se objeví zobrazování lidí, které začne „hlavonožci“ a dospěje až k celé postavě. Jde o důležitou součást tréninku motoriky a celého mozku.

Některé děti se pro kreslení nadchnou a pokračují samy rády i ve školním věku, jiné postupně od tvorby upouští. Zkuste své potomky podpořit, aby u malování zůstaly. Má to pro ně mnohá pozitiva!

V kreslení se najde každý malý umělec 

Při kreslení se rozvíjí kapacita mozku. Trénuje se totiž prostorová představivost, vnímáme pečlivě různé barvy a vymýšlíme postup. Dobře se také trénuje jemná motorika. Zároveň se lidé, kteří tvoří, umí lépe vyrovnávat se stresem a umí lépe pojmenovat své emoce. Kreativita se pak dá využít při řešení problémů, které vidíme z více stran. 

A proč od kreslení někteří upouští? Většina dětí přestává kreslit ve chvíli, kdy začnou být ke svým dílům kritické. Chtějí zobrazit konkrétní předmět a nepovede se to podle jejich představ. A tak postupně kreslení vzdají. Děti, které kreslení baví, většinou mají někoho, kdo jim kreslení ukazuje a citlivě radí, jak docílit jejich plánu. 

Je potřeba dětem poradit, jak na to

I když chtějí nakreslit fialového psa s modrými puntíky, poraďte jim, jak to udělat a neopravujte je na reálnou barvu. Ratolest bude mít velkou radost, že se dílo vydařilo. Na svůj obrázek tak bude dítě pyšné a zdravě to podpoří jeho sebedůvěru a motivaci k dalšímu kreslení. Překvapí vás, že postupně se bude chuť ke kreslení zvyšovat. 

Talent musíte hlavně objevit. Každá dovednost se musí trénovat, aby byl postup viditelný. Pokud tedy budete s dětmi tvořit pravidelně, postupně se jejich schopnost o mnoho zlepší. Hlavní je motivace, citlivé vedení a zábava. Co kdybychom tentokrát namalovali autu obličej a sluníčku světla? 

Podporou dětí v kreslení jim dáte do vínku kreativitu a šikovnost

Jestli chcete mít jistotu, že dítě je vedené v tvorbě správným směrem, přihlaste ho na lekce kreslení a malování do Výtvarné školy Draw Planet. Ti nejlepší lektoři naučí vaše děti mile a zábavnou formou tvořit, radovat se z malování a podpoří jejich kreativitu. Využijte zkušební lekce a přesvědčte se, že i pro vaši ratolest je výtvarka to pravé ořechové. 

Vše najdete na drawplanet.cz

KP

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků