Bydlení

Kuchyň, srdce domova. Vyšperkujte ji stylovými doplňky

V současnosti je už téměř standartní propojení kuchyně s obývákem. Kuchyň se tak stala místem, kde to žije, kde se střetává celá rodina, kam zvete své hosty. Při přípravě jídla můžete být zároveň v kuchyni i v obýváku, zkrátka v centru dění.

Kolik času trávíte v kuchyni? Není to jen místnost, ve které navaříte, ale území, kde můžete naplno rozvinout fantazii při kulinaření, relaxovat, povídat si s rodinou či návštěvou, a dokonce mít svůj pracovní koutek. Tomu se přizpůsobil i vzhled a celkový design této místnosti a její styl odráží vkus i životní styl majitele. Jaký je ten váš? Klasický, moderní, venkovský anebo vintage?

Barevné akcenty

Kuchyň snů – pro někoho minimalistická a jednoduchá, pro jiného nadčasová s moderními prvky, pro dalšího barevná a svěží. Každý si pod tímto pojmem představí něco jiného. A právě podle toho, co se vám líbí, co je pro vás inspirativní a v jakém prostředí se cítíte dobře, podle toho si svou kuchyň zařizujete.

V posledních letech vládla trendům bílá kuchyň, v současnosti se dostávají do popředí rozmanité barevné varianty. Pokud přesto vyznáváte elegantní střídmost a decentní barevnost, doporučujeme zvolit neutrální kuchyňský nábytek, který doplníte barevnými doplňky. Jemné odstíny kuchyňské linky jsou nadčasové a nepodléhají pomíjivým trendům. A nenechte se mýlit, barevná paleta odstínů šedé, hnědé, béžové či dekorů dřeva je více než velkorysá!

Rozměr utěrek je 50/70 cm, každá je opatřena praktickým poutkem pro zavěšení. Zdroj: Matějovský a.s.
Rozměr utěrek je 50/70 cm, každá je opatřena praktickým poutkem pro zavěšení. Zdroj: Matějovský a.s.

Barevný akcent do kuchyně můžete vnést výběrem spotřebičů a doplňků, drobného nábytku, například stoliček, bytových textilií, případně stylového dekoru. Jakmile zatoužíte po osvěžení vzhledu, tak proměna není natolik nákladná,“ podotýká Martina Matějovská, obchodní ředitelka společnosti Matějovský, tradiční české značky ložního povlečení a bytového textilu.

Moderní bambusové utěrky

Kuchyňské bavlněné utěrky s příměsí bambusového vlákna si okamžitě zamilujete! Jsou úžasně hebké, mimořádně savé a díky elegantnímu vzhledu se stanou stylovým doplňkem vaší kuchyně. Jedním z hlavních benefitů bambusového vlákna je přirozená antibiotická funkce, která zabraňuje tvorbě plísní a bakterií. Bambusová viskóza tak přímo vybízí k využití právě v kuchyni. Prvotřídní bavlněné příze zajišťují skvělou savost a bambusová viskóza přispívá k tomu, že utěrky velmi rychle schnou.

Bambusové utěrky jsou stylové i praktické. Zdroj: Matějovský a.s.
Bambusové utěrky jsou stylové i praktické. Zdroj: Matějovský a.s.

Při výrobě bambusových utěrek jsme vedle uživatelského komfortu mysleli také na přírodu. Pěstování bambusu je šetrné k životnímu prostředí, proto je vhodné jeho široké využití v textilním průmyslu. Precizní digitální potisk je zajištěn ekologickými barvami a set utěrek je elegantně zabalen do papírové krabičky v přírodním provedení, a tak se ze zdánlivě obyčejné nezbytnosti, jako je utěrka, stává originální praktický dárek,“ popisuje novinku Martina Matějovská.

Bambusové utěrky jsou potištěné kvalitními ekologickými barvami. Zdroj: Matějovský a.s.
Bambusové utěrky jsou potištěné kvalitními ekologickými barvami. Zdroj: Matějovský a.s.

Síla barev

Věděli jste, že výběrem konkrétních barev do kuchyně si můžete upevnit zdraví a zharmonizovat životní rovnováhu? Jakmile si vyberete bílou barvu, posílíte si imunitní systém, žlutou barvou dodáte tělu energii, oranžová je protizánětlivá, růžová s červenou podporují srdečněcévní systém, fialová ochraňuje nervový systém, zelená podporuje detoxikaci a hnědou si zlepšujete trávení.

Mohlo by vás zajímat: Kvalitní ručník vám vydrží roky: Deset tipů, jak toho docílit

Komerční prezentace

Zdroj informací: Matějovský povlečení
Zdroj fotografií: Matějovský povlečení, Shutterstock
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků