Děti

Kurz rodičovství

Sbírání kytiček

Asi se všichni jako rodiče občas dostáváme do situace, kdy tápeme a prožíváme nejistotu. Do rodičovské role jsme vrženi bez zvláštní přípravy okamžikem narození dítěte. Na všechno potřebujeme různá osvědčení a certifikáty. Ale jaká je naše kvalifikace pro tuto roli, na které bez nadsázky závisí osud příští generace?

V živočišné říši je rodičovské chování řízeno instinkty. I tady však najdeme množství příkladů „výchovy k rodičovství“ (sloni, primáti a další). Aby samice byly schopné se postarat o svá mláďata, musí projít výchovou v tlupě či stádu, kde se učí od starších samic, jak o svá mláďata pečovat.

Lidská společnost se stále více vzdaluje svým instinktům, množství dětí vyrůstá v neúplných rodinách, je narušena kontinuita vícegeneračního soužití a s tím i přejímání pozitivních zkušeností z primární rodiny. Roste možnost přístupu k odborným i laickým názorům, jak se v nich ale orientovat a jak je využít? bohužel neexistuje jednoduše dobrá a špatná výchova, protože co je dobré pro jedno dítě, nemusí být dobré pro jiné..
Proto jsme se rozhodli vám nabídnout

Kurz rodičovství

Jedná se o možnost neformálního setkávání rodičů s poradenskými psychology, kde se můžete dozvědět něco o svém dítěti a jeho vývojových potřebách, o stavění hranic a emoční inteligenci, o atmosféře v rodině i svém výchovném stylu. Můžete sdílet zkušenosti s jinými rodiči, ale hlavně VYZKOUŠET si jiná řešení či role anebo jen získat podporu v nejistotách všedního dne.

Setkání se budou konat pod záštitou PPP Praha 6 v jejích prostorách jednou týdně od 9. listopadu 2011. Kurz povedou PhDr. Marcela Kroftová a PhDr. Kateřina Fidrhelová, obě s dlouholetou praxí v poradenské psychologii a s terapeutickým výcvikem.
Přihlášky a bližší informace na tel č. 737 960 067

nebo mail: kromar@centrum.cz

Připravila: Katka
Foto: iStock
26. 10. 2011

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků