Děti

Kvalitní botky za rozumné ceny

Sbírání kytiček

Všichni víme, jak je pro vývoj dětské nožky důležitý správný výběr obuvi. Špatně zvolenými botičkami totiž můžeme našim nejmenším do budoucna připravit nepříjemné zdravotní potíže. Jenže děti rostou jako z vody. V prvních letech života dokáže dětská noha během roku vyrůst až o tři velikostní čísla. Proto musí řada rodičů v rámci šetření rodinného rozpočtu často řešit kompromis mezi kvalitou a cenou.

Dobrým tipem pro rodiče těch nejmenších capartů jsou prověřené internetové stránky www.babybotky.cz. Zde koupíte kvalitní obuv Mothercare, Next, Nike nebo dalších renomovaných značek za výhodnější ceny než v kamenných obchodech.
Na internetových stránkách www.babybotky.cz najdete krásné a kvalitní botičky pro kluky i holčičky až do velikosti číslo 23. Vybírat můžete capáčky pro každou příležitost a ke každému typu oblečení. Samozřejmostí je garance dodržení reklamačního řádu a všech práv, která jakožto zákazník máte.

Pár zásad zdravého obouvání:

  • Dbejte na materiál, ze kterého jsou boty vyrobeny. Měly by být především prodyšné. Nejvhodnější jsou textilní materiály (hodí se např. pro bačkorky, tenisky, apod.) a kůže. V neprodyšných botkách by se mohla dětem potit noha a hrozily by dermatologické obtíže.
  • Dětská bota by měla mít širokou špičku. Špičatý tvar bude tlačit palec k ostatním prstům, což negativně ovlivní růst kostí prstů a noha se bude deformovat.
  • Hmotnost boty by měla být co nejmenší.
  • Stélka boty by měla být měkká a ze savého materiálu.
  • Každá bota by měla mít i podporu klenby nohy. Poznáte ji na vnitřní stélce boty, vypadá jako malý polštářek na straně palce přibližně uprostřed stélky. Vnitřní prostor boty má jednoznačně vliv na vývoj tvaru dětského chodidla.
  • Podešev musí být pružná. Pokud vezmete botu do obou rukou za špičku a za patu, měla by se dát snadno ohnout.
  • Podpatek by měl být co nejnižší. Nejlepší je rovná podrážka.

Připravila: Zuzana

Foto: Babybotky.cz

 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků