Děti

Lego Duplo: velký svět pro malé stavitele

Sbírání kytiček

Jestliže jste až doposud žili v domnění, že lego je stavebnice určená zejména starším dětem v předškolním nebo školním věku, pak vás nyní vyvedeme z omylu. Tvůrci lega totiž roku 1969 navrhli jedinečnou sérii, která se tak trošku vymyká z konceptu všech ostatních.

Má dvakrát větší kostky, relativně jednoduché modely a pořídit ji svému dítěti můžete už ve věku 1,5 roku! Ona série dostala název Lego Duplo.


Dvakrát větší, dvakrát lepší

Název Duplo nebyl vybrán náhodně. Série má totiž přesně dvakrát větší kostičky, než je u lega jinak běžné. Tato „anomálie“ má na svědomí, že kostičky dokonale padnou do malé a nepříliš obratné dětské ručky. S většími kostičkami se vašim dětem o poznání snáze manipuluje a navíc zcela odpadá riziko, že by snad kostičky vdechly nebo spolkly. A to není ani zdaleka všechno – tvůrci lega při návrhu Dupla mysleli i na ty nejmenší detaily. Proto jsou hrany jednotlivých kostek mírně zaoblené, aby se vaše dítko nemohlo pořezat či jakkoliv jinak poranit.


Dávné tajemství zachováno

Jestliže zrovna přemýšlíte, zda lze velké kostičky z Dupla jednoduše kombinovat s ostatními „menšími“ stavebnicemi lego, máme pro vás dobrou zprávu – jde to. Takže jakmile vaše dítě odroste, kupte mu jakoukoliv jinou sérii a nemusíte mít strach – kostičky do sebe perfektně zapadnou. I pro Lego Duplo totiž platí, že jeho tvůrci použili své tajemství legendárního spoje. Spoje, který perfektně drží, a přesto jej dokáže rozpojit i zamáčknout malé dítě. Toto tajemství si dánská společnost pečlivě střeží už desítky let a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by ho kdokoliv zvenčí dokázal odtajnit.


Tohle bude vaše dítko milovat

Dlužíme dodat, že Lego Duplo je stavebnice určená dětem ve věku od 1,5 roku do 5 let. Jednotlivé modely série jsou tomuto maximálně přizpůsobeny – nečekejte žádné konstrukčně složité a detailně propracované stavby, jako je tomu např. u Lego Technic. Většina stavebnic sestává jen z několika desítek kostek s pohádkovou tématikou princezen nebo třeba pirátů. To však vašim dětem bohatě stačí – u skládání se budou královsky bavit a ten vítězný pocit, až model konečně sestaví, se nedá slovy ani popsat.

Komerční prezentace
Foto: Lego
13. 11. 2014

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků