Děti

Lesní zoo a Vendula Svobodová: co mají společného?

Sbírání kytiček

Vendula Svobodová, herečka Alice Bendová a kouzelník Pavel Kožíšek se nedávno sešli v lese. Přesněji v Lesní zoo Malá Chuchle. Zajímá vás proč? Pak čtěte dál!

Všichni zmiňovaní se stali patrony projektu na pomoc lesním zvířatům Minimax miluje zvířátka, kdy televizní stanice Minimax vyhlásila facebookovou soutěž o NEJ lesní zoo, a vyhrála to právě Malá Chuchle. A tak známé tváře nelenili a společně se svými ratolestmi se sešli ve zdejší lesní zoo, aby tu odhalili naučnou tabuli o zajímavých podobnostech mezi lidmi a zvířaty. Zdejší „obyvatelé“ měli z hvězdné návštěvy velkou radost, protože známé tváře jim symbolicky předali tři tuny krmiva.

Kouzelnické krmení

Patroni pak samozřejmě nelenili a vydali se nakrmit muflony. Což bavilo i jejich děti, včetně potomků Pavla Kožíška, Matyáše a Jakuba Kožíšky, kteří by krmení rádi dopřáli všem zvířatům. A kdo kluky nejvíce okouzlil? Kromě muflonů prý havran a sýček. „Je tu spousta nádherných zvířat, ale nás nejvíce lákají ta spojená s magií a kouzly,“ vtipkoval tatínek Pavel.

Co umí Alice Bendová?

O herečce s tváří i tělem modelky byste to asi neřekli, ale je to tak – zvládne podojit krávu i kozu. „A chci, aby něco podobného zažily i moje děti,“ říká Alice. Tím nám všem připomíná, jak jsou dnešní děti často vzdálené od reálného života, což je velká škoda.
Napravit to můžete například ve zdejší lesní zoo, která je otevřená pro každého, vstupné se tu nehradí. Pokud jste z Prahy a nemáte auto, dorazit sem můžete autobusem ze stanice Smíchovské nádraží , vystoupíte na zastávce Malá Chuchle a ještě je třeba dojít kus pěšky.

Vendula doporučuje

„Je určitě dobré, aby se o lesních zoo dozvědělo víc lidí a aby byly více navštěvované. Je tolik věcí, co se tu děti můžou naučit,“ připomněla další patronka Vendula Svobodová a šla si pochovat mládě muflona. Pokud tedy přemýšlíte o programu na víkend, co kdybyste se vydali právě sem?

Text: Marcela
Foto: archiv TV Minimax
27. 6. 2013

 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků