Cestování

Letní dovolená beze stresu: jak na to?

Milé ženy, už se nemůžete dočkat letních dovolených a odpočítáváte dny do dne, kdy zamáváte českým hranicím a na pár dní si vydechnete buď někde u moře nebo například v horách, u jezera, na road tripu či kdekoliv jinde, jen ne v České republice?

Lockdown byl dlouhý a jen málokdo by netoužil po pocitu svobody a cestování po světě. Pokud se chystáte na cesty do blízkých i dalekých krajin, neměly byste zapomínat na několik nezbytností. 

Cestovní pojištění 

Kromě platných cestovních dokladů si před odjezdem či odletem sjednejte i cestovní pojištění. To pokryje případné nežádoucí události, které zahrnují jak úraz, převoz do nemocnice, léčebné výlohy, účty za léky a další činnosti spojené se zdravím. Výhodou je, že se dá zařídit cestovní pojištění online a vy tak nemusíte vyrážet na žádnou schůzku na pobočku pojišťovny. 

Na cestovní pojištění si nemusíte dávat stranou žádné velké částky, neboť se jeho cena pohybuje v řádu několika korun za den. Jak se říká, za málo peněz dostanete spoustu muziky v případě, že by se vám něco přihodilo. Platnost cestovního pojištění si navíc nastavíte podle sebe, takže nebudete připlácet žádné koruny navíc. 

Zvyky, jazyk a tradice 

Než se do cizí země vydáte, je skvělé strávit jedno odpoledne u počítače a s pomocí internetu si o zemi zjistit pár základních informací. Zvýšenou pozornost věnujte předpisům, zejména pokud se do země chystáte vycestovat autem nebo si na místě budete auto pronajímat. Abyste místní neurazily nějakým nevhodným chováním, nastudujte si i místní zvyky a věci, které se ve společnosti nesluší a považují se za nevhodné. 

Chystáte se do země, jejíž úřední jazyk neovládáte? Naučte se několik základních frází, kterými jsou pozdrav, poděkování, směry a také si zjistěte co se skrývá za názvy lokálních jídel. Místní ocení vaši snahu, vy budete vědět jakým směrem se vydat, až se zeptáte na cestu a nebudete překvapeni až si v restauraci objednáte typický pokrm. 

Překontrolujte vaše cestovní zavazadla 

Během pandemie lidé z cestování trochu vypadli, proto je praktické a vhodné před cestou zkontrolovat stav vašich zavazadel. Některá mohou být v tak špatném stavu, že ještě bude potřeba nakoupit si zavazadla nová. 

Pokud jste až doteď vyrážely na cesty s cestovní taškou přes rameno a toužily jste vždy po elegantním a skladném kufru na kolečkách, možná nastal ten správný čas na jeho pořízení. A jestliže budete cestovat letadlem, můžete si koupit takový cestovní kufr, který bude splňovat rozměry kabinového zavazadla a nebudete se o něj muset během letu obávat. 

Krásné letní zážitky, ať vše proběhne podle vašich představ a domů si přivezte spoustu krásných a příjemných vzpomínek. A i přesto, že si sjednáte cestovní pojištění, buďte na sebe při cestách opatrné!

Komerční prezentace
Foto: Pexels


Diskuze: příspěvků