Kosmetika

Letní péče o vlasy: používejte vhodné přípravky

Sbírání kytiček

Nejen pleť, ale také vlasy potřebují v létě tak trochu jinou péči než v jiných obdobích roku. Vlasům škodí nejen UV paprsky ze slunečního záření, ale také časté máčení v chlorované nebo slané vodě, vítr nebo jen prosté zamotávání do gumiček culíků a různých letních drdůlků. Máme pro vás pár tipů, jak se poškození bránit a poskytnout vlasům to, co potřebují.

Péče o vlasy

Dny odpočinku mají být bez starostí, proto je dobré zajít včas ke kadeřníkovi a po konzultaci s ním vybrat vhodný vzdušný sestřih, který se dá na dovolené snadno a šetrně udržovat. V kufru si nechte místo na sluneční vlasovou kosmetiku, která chrání vlasy před UV paprsky, působením větru, mořské soli, chlorované vody i před blednutím. Základem jsou šampony a kondicionéry, ale pokud jste zvyklá na „svoje“ vyzkoušené přípravky, neměňte je za každou cenu.

V tom případě si pořiďte alespoň ochranný sprej, který si můžete přibalit třeba do tašky na pláž a aplikovat jej klidně několikrát během dne. Zabrání zbytečnému vysoušení vlasů, protože obsahuje velké množství hydratačních složek. Pokud se chystáte strávit den na pláži a máte delší vlasy, naneste na ně větší množství ochranného přípravku a zapleťte je do copu. Jste-i majitelkou suchých vlasů, neváhejte si do nich nanést i speciální oleje, jež na nich vytvoří jemný film.

Ochrana vlasů

Na dovolené nemusíte být za každou cenu za dokonalou krásku s naondulovanými vlnami. Když přijdete z pláže, vlasy jen šetrně umyjte a nechte proschnout. Pokud to není nutné, zbytečně je nefénujte ani nežehlete. Nechte je volně uschnout. Do postele si však s mokrými vlasy nelehejte. Mohly by se začít lámat a krepatět. Důležitou položkou na seznamu ochrany vlasů je používání klobouků či jiných pokrývek hlavy. Vezměte tuhle část outfitu jako módní a zároveň praktický doplněk.

Zajděte ke kadeřníkovi

Léto dává zabrat nejvíce konečkům, které se začnou třepit. Rozhodně nešlápnete vedle, když si je necháte alespoň jednou za měsíc zastřihnout. Tím totiž předejdete jejich poškození a zachováte si stále skvělý účes. A když už budete v salonu, dopřejte pramenům regenerační zábal.

Po dovolené

Po návratu do reality bude alfou a omegou krásy našich vlasů jejich regenerace. Alespoň jednou týdně dopřejte své kštici výživnou masku a můžete ji hýčkat i bylinkami. Pelyněk se hodí na mastné vlasy, heřmánek přidává lesk, máta bojuje s lupy, bazalka a kopřiva podporují růst, levandule zklidňuje pokožku. Ač se to na první pohled nezdá, vzhled vlasů může výrazně vylepšit olej.

Špičkové vlasové přípravky obsahují mikroskopické kapičky oleje, které vlasy nezatíží a nepromění je ve zplihlé myší ocásky. Kapky oleje v kombinaci s polymery povrch vlasů uhladí a dodají účesu bohatý lesk a plnější vzhled. Olej se aplikuje do suchých vlasů. Do vlnitých vlasů se olej vmasíruje po celé délce, rovné vlasy se jen svrchu a na konečcích pohladí dlaněmi, ošetření kořínků se vynechává.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: kadeřnický salon Parvee, Schwarzkopf
Zdroj fotografií: Pexels
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků