Cestování

Levné letenky i v létě? Dají se sehnat!

Sbírání kytiček

Jak to udělat, když není moc peněz navíc, abyste o prázdninách vyrazili s dětmi třeba k moři? Svůj si můžete splnit i díky tomu, že si obstaráte levnější letenky.

Obecná praxe říká, že kdo chce levnější letenku, ten si ji měl koupit už před několika měsíci. To je sice pravda, ale i přesto se dají objevit letenky právě nyní, na startu dovolenkové sezony, které vás nejen finančně nezruinují, ale dokonce za ně ušetříte.

Dětské slevy

Pro opravdu malé děti, ve věku do 2 let, zpravidla pořídíte letenku za pár korun (slevy bývají i devadesátiprocentní). Počítejte jen s tím, že nemají nárok na vlastní sedačku, s čímž většina maminek stejně počítá, ani na příruční zavazadlo. Za letenky pro potomky ve věku od 2 do 12 let také ušetříte, i když zde jde už o různě velkou částku: může to být 50 procent, ale třeba také 25 procent – ve srovnání s cenou za letenku dospělého. Letištní poplatky se hradí v plné výši.

Akční nabídky

Jak je možné, že se najednou objeví volné letenky za více než dobrou cenu? Důvodem bývá velká kapacita míst, která se aerolinkám nepodaří v předstihu prodat. „Například do řeckých Atén se lze dostat už za 2800 Kč. Ani se nemusíte sbalit do hodiny, do odletu vám může zbývat i poklidných 10 dnů. Totéž se týká například tureckého Istanbulu, kam doletíte za 3000 Kč,“ říká Josef trejbal z potálu Letuška.cz.

A jak se o těchto výhodných nabídkách dozvědět, aniž byste trávili hodiny surfováním po internetu? Zaregistrujte se k odběru novinek u prodejců.

Když jde o čas

„K rezervaci i nákupu letenek lze použít mobil nebo tablet, díky tomu budete opravdu flexibilní a můžete rychleji reagovat na výhodné nabídky, ať už jste kdekoli mimo domov. Rezervujte hned, plaťte později. Pokud nechcete odletět za 4 hodiny, letenku lze rezervovat a zaplatit ve stanovené lhůtě, nejčastěji do 24 hodin,“ upozorňuje Josef Trejbal.

Oblíbené pondělí

Už dávno neplatí, že na dovolenou musíte odcestovat zrovna o víkendu. Je to sice příjemné, mít o den dva navíc, na druhou stanu však platí – levnější letenky seženete ve všední dny, v brzkých ranních, či naopak hodně pozdních hodinách. A skutečně nejlevnější jsou ty, kdy odlétáte v pondělí, se zpátečním lístkem ve čtvrtek. Naopak víkendy bývají nejdražší.


Připravila: Marcela
Foto: Letuška.cz
30. 6. 2015

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků