Knihy

Martin Stručovský – V temnotách

Další příběh našeho nadějného autora detektivek.

DĚJ: 

V temnotách

Bývalý policista Matěj Mlynář pracuje jako soukromý detektiv. Sotva si vydechnul po posledním pátrání, při kterém málem přišel o život, začne pátrat po dvacetileté Lucii, kterou už několik týdnů nikdo neviděl. O pomoc ho poprosila její maminka, protože o její dceři nikdo nic neví, obavy jsou tedy na místě. Někdo mohl Lucii unést nebo jí dokonce ublížit, těla se důmyslně zbavit, takže ho zatím nikdo nenašel. 

Nějaké stopy jsou. Lucie chodila se sobeckým klukem, kterému zřejmě vůbec nechyběla, maminčin přítel byl velmi hrubý. Matěj má tedy hned několik podezřelých a spoustu práce. 

Matějova přítelkyně Pavla je aktivní policistka, a právě pracuje na nepříjemném případu rituálních vražd. Velmi brzy se ukáže, že by spolu mohla jejich práce souviset, a tak se do toho pustí společně. Při psychicky vyčerpávajícím vyšetřování musí oba řešit ještě mnoho osobních problémů. Matěj přišel o dceru a ta druhá se mu velmi vzdaluje. Bude mít hodně práce udržet zbytky svojí rodiny a udržet si hezký vztah s Pavlou, a přitom dostát svojí pověsti skvělého detektiva. Bude to velmi temné období. 

DOJMY: 

Číst českou detektivku je vždycky příjemná změna. Autor je hodně mladý a jeho styl je ještě trochu nevypsaný, ale atmosféra to hravě vynahradí. Pokud máte stejně jako já rádi Jižní Čechy, budete určitě spokojení. Jindřichův Hradec je krásný a všechna jeho světlá i temná zákoutí jsou prostředím, kde by se takový příběh mohl klidně odehrát. Postavy jsou současné, chovají se věrohodně a závěr je sice trochu rychlý, ale stojí za to. 

DOPORUČUJU! 

Vydal: Albatros v edici Motto v březnu 2020 

Počet stran: 288 

Vazba: pevná 

Autor recenze: Jitka Králová www.romantickyzapisnik.cz 

Zdroj a foto: Albatros


Diskuze: příspěvků