Zdraví

Menstruační kalhotky a silná menstruace

Sbírání kytiček

„V tomhle nikam nejdu!“ I takový byl první dojem některých žen, když poprvé uviděly menstruační kalhotky. Drtivá většina z nich ale po pár zkušenostech změnila názor a nyní na ně nedají dopustit. Kalhotky jsou pro ně praktické řešení, a to i pro ty, které mají silnou menstruaci. Jen je potřeba dobře vybrat.

Za silnou menstruaci lze považovat takové krvácení, kdy žena musí vložky či tampony měnit častěji než po třech hodinách.

  • Průměrně žena ztratí během jednoho cyklu 20–80 ml krve, v případě, že má silnou menstruaci, objem krvácení bude někde na horní hranici této škály.

Pro ženy se silnou menstruací je tedy výzva, jakou pomůcku zvolit, aby se vyhnuly protékavým nehodám.

Hlídejte si savost

Pokud máte silnou menstruaci a chcete vyzkoušet menstruační kalhotky, dávejte pozor při výběru. Řiďte se údajem o savosti v ml. Ne všechny menstruační kalhotky, které výrobci označují jako vhodné pro silnou menstruaci, si se silným krvácením skutečně poradí. Stává se, že dvoje různé kalhotky mají stejnou kapacitu, ale jeden výrobce je označuje jako model na silnou menstruaci a druhý na normální menstruaci.

  • Absorpční síla kalhotek pro silnou menstruaci by měla být 25 ml a více.
  • Na trhu jsou i superabsorpční kalhotky, které zvládnou absorbovat 50 ml či 60 ml (Dorina Eco Moon Midi, Modibodi Maxi či kalhotky značky Wuka ve variantě Super Heavy).

Několik spolehlivých modelů pro silnou menstruaci nabízí česká značka Meracus, jejich kalhotky bodovaly v testech, které zjišťovaly neprotékavost kalhotek. Značka Dorina nabízí savé modely i s elegantní krajkou, podobně jako australská značka Modibodi.

Kalhotky na den a na noc

Kvůli lepší ochraně proti protečení jsou k mání i kalhotky s velkou savostí a s prodlouženou savou vložkou. Některé modely ji mají prodlouženou jen vzadu (jako Modibodi Heavy-Overnight), jiné vzadu i vpředu (Modibodi Maxi, Wuka Super Heavy). Lépe se tím zamezí nehodám, když ležíte. Spát můžete v jakékoli poloze a bez obav z praní prostěradla. Na druhou stranu, noční kalhotky, byť velmi savé, nemusí být na denní nošení příjemné, v prodloužené savé vrstvě byste se mohla cítit přece jen poněkud „přezbrojená“ a v létě by vám také bylo horko.

Kombinace pomůcek

I nejsavější menstruační kalhotky mohou mít problém kapacitovat „náhlý příval“, když se zvednete ze sedu či z lehu apod. V nejsilnějších dnech byste proto mohla ocenit kombinaci pomůcek. Kalhotky pak slouží jako pojistka k menstruačnímu kalíšku, tamponu či intimní mořské houbě.

Benefity menstruačních kalhotek:

  • Savá část se nikam neposouvá, na rozdíl od vložek, které se mohou hnout, ohrnout apod.
  • Při převlékání vám nikde nečouhají „křidýlka“. Savá technologie je diskrétní, menstruační kalhotky vypadají jako běžné spodní prádlo.
  • Příjemný pocit během nošení. Dotyková vrstva kalhotek je prodyšná a s antibakteriální úpravou. Pro pokožku je to mnohem příjemnější a zdravější než „chemie“, kterou v sobě mají běžné jednorázové vložky. V létě se v kalhotkách nepaříte jako s vložkami.
  • Tím, že jsou kalhotky opakovaně použitelné, jde o udržitelnou menstruační pomůcku.

Připravila: Ilona Bittnerová

Zdroj informací: Modibodi
Zdroj fotografií: Modibodi
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků