Kosmetika

Módní trendy líčení podzim a zima 2020: růžový look

Růžová barva je velice ženská a podle zvoleného odstínu může být roztomile sladká, decentní a elegantní, ale také velice sexy.

Podzim přináší do módy vždy do jisté míry tlumené odstíny, a proto v tipech módních tvůrců na letošní chladné měsíce vidíme poměrně netradiční růžové líčení

Letošní růžová není cukrová a přeslazená, ale jemná a něžná. Střední tóny v matovém provedení podtrhují ženskost a hodí se pro jakoukoli příležitost. Pokud je růžová perleťová, působí dojmem luxusu. 

Pokud jste vyznavačkou rychlého a efektního líčení, určitě si jednoduchý růžový styl zamilujete. Stejný odstín na víčka i tváře a podle potřeby stačí doplnit jednou další barvou pro umocnění hloubky nebo rozjasnění. Tmavá barva dodá dramatičnost, světlá výsledek zjemní, perleť líčení rozzáří oživí a potlačí stopy únavy. 

Růžová v kombinaci se zlatou 

Dokonale a neokoukaně působí decentní růžová v kombinaci s oranžovou nebo zlatou. Tento typ líčení rozhodně nebude působit fádně a dodá své nositelce punc originality. Stejný odstín růžové na víčka i na tváře a zlatou doplníte na střed oka a na vrcholky lícních kostí jako rozjasňovač. Dokonce můžete použít lehký dotek zlaté i na střed rtů přes transparentní tónovací rtěnku nebo tak dodat sexy nádech obyčejnému balzámu na rty. 

Módní trendy líčení podzim zima 2020 růžová v kombinaci se zlatou Make up a foto: Marie Mandelíková

Postup líčení růžového looku se zlatou 

Na tváře a horní víčko jsem použila multilíčidlo MM beauty & colours meloun, vnější koutek jsem vystínovala odstínem čoko, střed očního víčka a střed rtů jsem prozářila odstínem gold od stejné značky. Oční linka nahoře i dole antracitovou tužkou, černá řasenka, rty jsem zvláčnila tónovaným balzámem čoko od MM beauty & colours.

Decentní růžové líčení 

Jestliže dáváte přednost tlumeným odstínům a preferujete elegantní nadčasový vzhled, bude se vám líbit decentní růžové líčení, které je navíc vhodné pro každý věk. Středně tmavý odstín růžové použijte jako tvářenku a na celé horní pohyblivé víčko až k záhybu oka a tmavě hnědým odstínem orámujte oko podél horních i dolních řas s důrazem na vnější koutek oka. Stejný odstín hnědé můžete využít na doladění obočí. Světlou růžovou oko projasněte od vnitřního koutku zhruba do poloviny horního víčka. Šedohnědou nebo šedočernou tužku naneste těsně k řasám a vatovou tyčinkou nebo tenkým plochým štětečkem zapracujte, aby byl výsledek co nejvíce přirozený. Nakonec použijte řasenku. Pro celkový jemný dojem naneste na rty tónovací rtěnku nebo lesk. 

Trendy líčení podzim a zima 2020 decentní růžová Make up: Marie Mandelíková Foto: Ota Mandelík

Postup líčení decentního růžového looku

Multilíčidlo odstín meloun jsem použila na tváře, na celé pohyblivé víčko až k záhybu oka a lehce i pod oko. Pro orámování kolem řas, vnější koutek oka a obočí oční stín antique. Od vnitřního koutku zhruba do poloviny oka multilíčidlo opal. Na rty hydyratační tónovaná rtěnka Natural Shine odstín Kiss vše od MM beauty & colours.

Kontrastní líčení

Milovnice kontrastu a dramatického líčení mohou vyzkoušet něco odvážnějšího. Pro vás jsou tu tmavší odstíny růžové, případně burgundské, kterou můžete použít k líčení rtů, stejně jako je tomu u líčení naší modelky. Tmavá růžově-vínová barva je nanesena na celé horní i dolní víčko a na tváře, antracitová oko rámuje podél horních i dolních řas a pro zvýšení kontrastu byla použita černá tužka a na řasy černá řasenka. Pod obočí, na vrcholky lícních kostí a nad okraj horního rtu naneste pro rozzáření trošku světlého odstínu s perletí. 

Módní trendy líčení podzim a zima 2020 dramatický růžový look Foto: Ota Mandelík

Postup líčení dramatického růžového looku

Na horní a dolní víčko i tváře multilíčidlo rubín. K řasám a do vnějšího koutku oční stín antracit. Pro zjemnění přechodu do záhybu oka multilíčidlo meloun. Na střed horního víčka a pod obočí multilíčidlo latté, vše od  MM beauty & colours. Nakonec černá tužka i řasenka.

Vyberte si některou z naplněných a barevně sladěných palet nebo si díky skladebnému systému MM beauty & colours poskládejte svou osobní paletu líčidel podle vlastního výběru na www.kmbeautypoint.cz/palety.

Autor: Marie Mandelíková, vizážistka MM beauty & colours

Make up: Marie Mandelíková, Jitka Boušková IG Jitka Bou

Foto: Jitka Boušková, Marie Mandelíková a Ota Mandelík

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.


Diskuze: příspěvků