Sport

Tip na výlet: Na běžky do Trutnova

Město Trutnov díky své poloze a členitému terénu je ideální nejen pro pěší turistiku, ale v zimě si přijdou na své i milovníci lyžování.

Nedaleká zimní střediska Pec pod Sněžkou (24 km) či Janské Lázně (15 km) jsou tradičními centry zimních sportů. Díky spolupráci města a místních sportovních oddílů se i Trutnov a okolí může pyšnit desítkami kilometrů kvalitních běžeckých tras.

Trutnov je svojí polohou ideálním výchozím bodem, vždyť na lyže se člověk dostane z náměstí za slabých pět minut! Areál městských lesů a parků v teplých ročních obdobích láká k procházkám po chodníčcích mezi stromy a keři opatřenými štítky s českým i latinským názvem, pohyb venku lze tedy spojit s poznáváním přírody. V zimě se po upravovaných cestičkách dostanete na Paradráhu, kde na malém stadionu začínají upravované běžecké tratě.

Paradráha

Městský lesopark a jeho okolí nabízí zhruba 12 kilometrů udržovaných tratí. Výchozím bodem je stadionek nad parkem, z nějž se můžeme vydat po značené trase na vrch Kacíř a zpět. Okruh není náročný a v podstatě kopíruje naučnou stezku „Po stopách války 1866“. Další možností je překřížit silnici vedoucí z Trutnova do Úpice a vydat se přes louky směrem k vrchu Koule. Trasa má značně členitý profil s početnými stoupáními i sjezdy.

Směr Krkonoše

Z Trutnova je možné vyrazit i na opačnou stranu údolí, z Nových Dvorů na Babí a dále na Rýchory. Tato trasa je napojena na Krkonošskou magistrálu, zdatnější běžkaři tedy mohou dojet až k česko-polské hranici na Pomezních boudách, jež je od Trutnova vzdálena 25 km. Během výletu jistě přijde vhod zastávka v některé z horských chat.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: Olfin
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků