Sport

Na výlety jen v pořádných botách

Sbírání kytiček

Kvalitní, pohodlná a stabilní obuv je pro turistiku základ. A je jedno, jestli podnikáte lehčí nebo náročnější výšlapy.

Samozřejmě lehké výlety s batůžkem, ve kterém máte mapu a svačinu v běžných sportovních botách zvládnete, ale ve speciálních outdoorových botách se vám přece jen půjde líp. A co teprve, pokud vyrazíte do hor, do náročnějšího terénu a k tomu s těžkým batohem na zádech. Pak asi není o čem mluvit.
Nabídka turistických bot je na trhu široká, důležité je vždy pohodlí, stabilita, materiál, pro ženy také design a váha obuvi. To vše v sobě spojují nové modely řady Merell Col – jsou maximálně odlehčené a přesto poskytují absolutní bezpečí, a to díky speciální patní konstrukci TrailBound, která fixuje patu a zároveň umožňuje vynikající odpružení.
 

Čím se mohou pochlubit?

Svršek obuvi je vyroben z kvalitní voděodolné lícové usně. Na ochranný jazyk je navíc použitý ještě prodyšný materiál Mesh upravený antibakteriální technologií, která zabraňuje rozšíření mikrobů a vydrží i opakované čištění − je nesmyvatelná. Podporu klenby nohy zajišťuje anatomická vkládací stélka Ortholite, dále pak polyuretanová mezipodešev a ohebný plát z nylonu, skelné vaty a pryskyřice. Znalci ocení Air Cushion – odpružení v patní časti boty. Podrážka Vibram je vyrobena z pryže TC5+. Jedná se o průlomovou technologii, která zaručuje výbornou přilnavost k suchému i mokrému povrchu, mimořádnou stabilitu a oděruvzdornost.

MERRELL COL můžete najít ve dvou variantách, v nižším nebo kotníčkovém provedení.
 
Dámský model MERRELL COL na fotografii je vhodný pro turistiku se středně těžkou zátěží (2699 Kč)
 
 
Připravila: Šárka
Foto: archiv firmy Merell
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků