Filmové novinky

Náhradníci: minisérie věnující se tématu náhradního mateřství

Sbírání kytiček

Před několika dny začala TV Prima natáčet nový, osmidílný seriál na netradiční téma, kterým je náhradní mateřství. V hlavních rolích minisérie Náhradníci se představí Jana Plodková a Kryštof Hádek.

Chci dítě!

Oba protagonisté hrají bezdětný manželský pár, který se v touze po rodině rozhodne uchýlit ke komplikovanému procesu náhradního mateřství. A protože v naší republice není nijak právně upravené – přesto se tak děje podle hesla: Co není zakázáno, je dovoleno. Hrdinové minisérie manželé Krušinovi se rozhodnou o pomoc požádat agenturu v Gruzii. Vše musí držet v tajnosti – před sousedy, kamarády i maminkou hlavního hrdiny. A díky tomu se situace všelijak zašmodrchává.

Z blondýny hnědovláska

Jana Plodková kvůli roli změnila barvu vlasů, ale nemrzí ji to, protože podle ní Alice Nellis, která je i spolu s Jiřím Havelkou režisérkou, napsala skvělý scénář. „Je to krásná práce, po dlouhé době jsem se potkala s Kryštofem. Mám pocit, že jsem ve správný čas na správném místě. Eva a Otakar, manželský pár, dlouho touží po miminku, a nedaří se jim to. Přes kamarádku, kterou Eva má, dojdou na nápad, že by si miminko pořídili přes náhradní matku, kterou si najdou v Gruzii. A od toho se začne odvíjet kolotoč tajností, lží, přetvářek a samozřejmě se do toho neuvěřitelně zamotají,“ popisuje stručně Náhradníky.

Náhradníci Jana Plodková a Mariam Khundadze
Náhradníci Jana Plodková a Mariam Khundadze

Podle Kryštofa jde o složité téma

Po boku bude Janě Plodkové stát Kryštof Hádek, který stejně jako jeho seriálová manželka touží po potomkovi. Říká, že za setkání s Janou je velmi rád, protože spolu ještě nikdy nehráli. „Doma se jim nedaří mít miminko, tak hledají různé cesty, jak si ho pořídit. Jenže toto rozhodnutí se dost komplikuje. To téma je složité, možná si to představit umím, pár lidí kolem sebe mám, kteří toto absolvovali, a je to opravdu těžké,“ svěřuje se.

V seriálu Náhradníci se objeví i Iva Janžurová, Zuzana Stivínová, Adam Ernest, Vica Kerekeš a další. V roli gruzínské náhradní matky, jež se stane součástí života mladého manželského páru, je gruzínská herečka Mariam Khundadze, držitelka ceny za nejlepší ženský herecký výkon z MFF Karlovy Vary 2021.

Připravila: Šárka Schmidtová

Zdroj informací: TV Prima, Šárka Schmidtová
Zdroj fotografií: TV Prima
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků