Akce

Národopisná slavnost

Zajímá vás přehlídka lidových krojů? Ukázky tradičních obřadů? Vystoupení folklorních souborů? A třeba i něco navíc? Pak neseďte doma a vydejte se o víkendu 19. nebo 20. května na Národopisnou slavnost v Praze.

Návštěvníci letošního třináctého ročníku Národopisné slavnosti se můžou v Musaionu na Praze 5 setkat prostřednictvím reprodukcí děl s tvorbou Josefa Mánesa, Jaroslava Špillara a Joža Uprky. Každý ve svém regionu a svým malířským stylem zobrazil „svůj“ etnografický region, a tak se díky nim můžete vrátit v čase na Mánesovu Hanou, Špillarovo Chodsko nebo Uprkovo Slovácko.


Zahájení Národopisné slavnosti proběhne v sobotu 19. května v 15 hodin v hale Musaionu, kde se odehraje přehlídka lidových krojů. Na terase za Národopisným muzeem potom od 17 hodin předvedou scény tradičních obřadů svých regionů národopisné soubory.

A v neděli? Slavnost vyvrcholí koncertem, opět na terase. Zpěváci, tanečníci a známé muziky vystoupí se sólisty souborů Klas, Mrákov a Vlčnovjan. V rámci doprovodného programu se můžete navíc těšit na předvádění lidové řemeslné výroby a rukodělné tvorby.

Kdy: o víkendu 19. a 20. května 2012
Kde: Národopisné muzeum – Musaion, Kinského zahrada 98, Praha 5 – Smíchov
A co za to: vstupné je zdarma

Text: Marcela
Foto: archiv Národního muzea
17. 5. 2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.


Diskuze: příspěvků