Rodina

Nastavte si rok plný radosti

Sbírání kytiček

Budoucnost je o energii nového. Vše nové vytváří naší budoucnost.

Je ale důležité si uvědomit, že vše nové, co si pořídíme do života, je automaticky naší novou starostí. Ať to je nové auto, pejsek, nový dům, či potomek. O to vše se budeme muset starat. 

A starost vždy vyžaduje naši energii, tj. bude nám to energii brát. Je tedy velmi důležité, aby to nové nám zároveň přinášelo i radost. Tím nám bude energii také dávat. 

Ideální nastavení je takové, že nové nám přináší více radostí než starostí. A přesně tak byste měli uvažovat o své budoucnosti v roce 2018. 

Z vašeho plánu na tento rok vyplyne také to, co nového si budete muset pořídit. Stále mějte na mysli své cíle a cestu k nim. Vše nové, co si budete chtít letos pořídit, by mělo sloužit na vaší cestě k dosažení těchto cílů. Vše ostatní vás bude jen zdržovat a svádět z cesty. Tím dojde ke zbytečnému vyčerpání vaší energie

Při určování toho, co nového si chcete pořídit, mějte tedy na paměti svoji cestu. Vždy přemýšlejte, jak to nové vám může pomoci lépe dosáhnout vašich cílů. Jak to nové můžete využít ve svůj prospěch. Úkolem nového je vytvářet vaši budoucnost. Proto si dobře promyslete, jaká bude vaše budoucnost, pokud si „to nové“ pořídíte do svého života. 

Nové nemusí však sloužit jen k nějakému funkčnímu účelu. Nemusí to být jen nástroj pro dosažení cíle. Do života si máme dávat také jen radost pro radost samotnou. Život má být radostný a lehký, příjemný a naplňující. A proto byste si měli do svého ročního plánu také zakomponovat věci či aktivity, které budou sloužit čistě jen k vaší radosti. 

Může to být něco hezkého na sebe, nebo do domácnosti. Může to být nová dovolená či návštěva míst, která vás inspirují a která máte rádi. Mohou to být nové aktivity, koníčky a zájmy, které vás naplňují. Důležité ale je, aby vám nic z toho nebránilo na vaší cestě k cíli. Pokud by vám příliš dlouhá dovolená zabránila dosažení cíle, pak bude moudré udělat si radost něčím jiným.

Autor: Jiří Čerňák, cernakinteriordesign.webs.com
Foto: iStock

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků