Slibujete každý měsíc, že tentokrát účet nevyluxujete do posledních pár stovek, ale stejně se vám to nedaří?
Každý z nás by měl dávat určité procento ze svého příjmu stranou, aby si vytvořil finanční rezervu a nerozhodila ho rozbitá lednice nebo jiný neočekávaný výdaj. Jenže z běžného účtu snad peníze mizí pokaždé, když člověk jen projde kolem nějaké obchodní výlohy. Začněte ukládat ihned po výplatě peníze na spořicí účet a sledujte, jak se vám postupně plní peněžní polštář.
Spořicí účet by měl mít každý, kdo se o své finance náležitě stará. Proč? Všechny peníze, které aktuálně nutně nepotřebujete, ale chcete je mít stále na dosah ruky, můžete uložit na spořicí účet, kde se zhodnocují mnohonásobně více oproti běžnému účtu. Kdo ovšem nabízí ten nejvýhodnější spořicí účet v roce 2019?
Vyšší sazby však většinou získáte pouze za určitých podmínek. Například na úrokovou sazbu 3 % p. a. dosáhnout jen noví klienti Raiffeisenbank a úrok platí na prvních 6 měsíců pro zůstatek do 150 000 korun. Zvýhodněnou sazbu 2 % p.a. na ING Konto nabízí společnost novým i stávajícím klientům. Nicméně je výhodný úrok znovu omezený pouze na 6 měsíců a týká se jen nových měsíční vkladů do 300 000 Kč. Pokud tedy bude například rozdíl mezi příchozími a odchozími transakcemi za měsíc květen kladný, např. 60 000 Kč, pak se vám vytvoří pomyslná obálka ve výši 60 000 Kč, která se vám bude úročit zvýhodněným úrokem.
I ostatní banky mají své podmínky. Například spořicí účet s výhodnou sazbou 1,58 % p. a. od Trinity bank získá pouze 8 000 nejrychlejších zájemců. Air bank a Equa bank daný úrok nabízí aktivním uživatelům jejich běžných účtů. Při spoření s účtem ČSOB Duo Profit musíte zase kombinovat spoření s investováním do podílových fondů a sazbu 1,03 % p. a. na FÉR spoření PLUS získá klient pouze spolu s FÉR kontem AKTIV nebo OPTIMAL.
Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci a zhodnocujte nejlépe své finanční rezervy. Další informace o nejvýhodnějších spořících účtech najdete v podrobném srovnání.
KP
Foto: Pixabay, usetreno.cz