Kosmetika

Netradiční make-up: popusťte uzdu své fantazii

Opusťte stereotyp všedních dní a vyzkoušejte si netradiční líčení.

Už nějakou dobu se kvůli omezení pohybu většina z nás nikam moc nedostane. Taky už jste se dlouho nelíčily? Vyzkoušejte nějaký netradiční make-up a pošlete nám své fotky na email redakce@mezizenami.cz. Zveřejníme je na našem Instagramu. 

Profesionální vizážistka Jitka Boušková pro vás jeden netradiční styling vytvořila. Zaměřila se hlavně na výrazné oči. Můžete se inspirovat. 

Make-up artist Jitka Boušková Foto: Josef Soušek

Make-up 

Základem každého líčení je kvalitní podklad, respektive dobře ošetřená, hydratovaná pleť, a pro ni vhodný typ make-upu v přirozeném odstínu, který dokonale splyne s barvou pleti. Výběru make-upu se vyplatí věnovat dostatečnou pozornost. Lehký dotek pudru make-up dobře zafixuje, aby vydržel beze změny co nejdéle. 

Oči 

Na pohyblivé horní víčko a pod oči jsem nanesla zlatý stín. Vnější koutek jsem zvýraznila fialovým očním stínem ametyst. Kombinace zlaté a fialové se speciálně k hnědým očím výborně hodí i na běžné líčení. Mladé dívky a odvážnější z vás mohou navíc použít do vnitřního koutku oranžový perleťový tón. Použila jsem multilíčidlo v odstínu broskev. 

Extravagantní ráz líčení jsem podtrhla modrým stínem safír podél očnicového oblouku od vnitřního koutku zhruba do poloviny oka. Přechod mezi modrou a fialovou jsem rozetřela doztracena, aby se obě barvy prolnuly. Prostor těsně pod obočím jsem prosvětlila odstínem křišťál. Celé oko jsem nakonec orámovala černou linkou a na řasy použila černou řasenku. 

Vyzkoušet můžete i nalepení perliček nebo kamínků dle vlastní fantazie.

Detail líčení Foto: Josef Soušek

Tváře a konturování 

Tvar obličeje jsem poupravila konturovacím multilíčidlem čoko. Na lícní kosti jsem jako tvářenku usadila multilíčidlo odstín opal. Navíc jsem na vrcholky lícních kostí pro větší plasticitu použila krémový rozjasňovač. 

Rty 

K výraznému líčení očí jsem zvolila decentní úpravu rtů. Použila jsem hydratační tónovanou trěnku natural shine v odstínu cherry, která dodá rtům jemný nádech barvy a propůjčí jim neodolatelně šťavnatý a svěží vzhled. 

Vlasy 

Modelka má krátce střižené vlasy, do kterých jsem nastříkala objemový sprej a natočila jsem je na velké natáčky. Pak jsem je ještě profoukla fénem a vytvarovala přes kulatý kartáč. Na závěr jsem je zafixovala lakem na vlasy. 

Jitka Boušková líčila dekorativní kosmetikou MM Beauty and Colours. Základem celého líčení je trio líčidel gold-ametyst-safir. Pokud někoho z vás zaujal i odstín broskev, můžete si svou paletku sestavit samy. Objednáte si paletku s magnetickým dnem a k ní jednotlivé stíny. 


Multilíčidlo broskev se hodí i na tváře a multilíčidlo gold využijete i jako rozjasňovač. 

Trio líčidel MM Beauty and Colours ametyst gol safir Foto: Josef Soušek

Líčení a účes pro vás vytvořila Vizážistka a Hairstylistka Jitka Boušková. Tel.: 777 686 252 E-mail: jitkabou@seznam.cz, IG: jitkabou 


Foto: Josef Soušek

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků