Sport

Outdoorové boty pro ženy

Sbírání kytiček

Víte o tom, že ženská chůze se od té mužské v mnohém liší? Proto také řada firem nabízí speciální dámské modely sportovní obuvi.

Jedním z důvodů je takzvaný Q-úhel – anatomický úhel mezi kyčlí a kolenem. Q-úhel je u žen výraznější a je způsoben především širší pánví. Díky němu mají ženy tendenci našlapovat víc na vnitřní stranu chodidla, což může mít za důsledek nepřirozené zkroucení a bolesti. Testy tyto potíže prokázaly dokonce u 75 % žen!
Proto značka Merell vyvinula patent Q-FormTM, který kombinuje vhodně zvolené tlumení s podpůrnou a přirozeně uspořádanou mezipodešví. Tento unikátní systém, který značka používá ve všech svých dámských modelech, mění ženský krok na plynulejší a vyrovnanější a navíc prodlužuje životnost obuvi.
 
S novou kolekcí podzim/zima 2010 přichází na trh obuv, která potěší všechny ženy, jež vyhledávají lehkou i náročnější turistiku a dokáží i při běžném nošení ocenit styl, pohodlí a nejrůznější technické vychytávky.
 
 Pandora MID OMNI-FIT

Pandora MID OMNI-FIT

Naprostá novinka

Tou je na našem trhu modelová řada MERRELL PANDORA – dámská varianta outdoorové boty s multifunkčním využitím. Zemité hnědé tóny doplňuje módní tyrkysová a oranžová škála. V nabídce jsou nízké boty i obuv ve vyšším provedení, která chrání kotník, a to s voděodolnou úpravou (Waterproof) či membránou Gore-Tex.
 
 Siren WTPF MID LTR

Siren WTPF MID LTR

Pro sport i běžné nošení

Modely dámské obuvi MERRELL SIREN v moderním designu a s řadou patentovaných technologií dokáží uspokojit nejrůznější ženské rozmary stejně jako odolat nepřízni podzimního počasí. V kolekci najdete nízké boty i obuv ve vyšším provedení v přírodních odstínech hnědé a šedé doplněné barevně výraznými detaily a nápaditými vzory.
 
 Chameleon Arc 2 Mid GTX

Chameleon Arc 2 Mid GTX

Na turistiku

Obuv řady MERRELL CHAMELEON patří jednoznačně k nejoblíbenějším. Její vynikající vlastnosti oceníte především při turistice s lehčí a střední zátěží. Dámské modely MERRELL Chameleon II Arc jsou subtilní a žensky krásné, přesto poskytují veškerý komfort a technologie pánské boty. K dispozici jsou i boty s Gore-Texovou membránou, a to jak v nižším, tak vyšším provedení. Naleznete zde i odlehčené a maximálně prodyšné stretch boty. Novými barevnými akcenty se stala šedomodrá, tyrkysová a tmavě fialová.
 
Kvalitní podrážka
U více než 75 % svých turistických, multisportovních a běžeckých modelů používá MERRELL podešve Vibram, které se pro horolezce a turisty vyrábějí a neustále inovují už od roku 1935. Zaručují výbornou přilnavost jak k suchému, tak mokrému povrchu, mimořádnou stabilitu a oděruvzdornost. Četné testy v laboratoři i v praktických podmínkách prokázaly, že jsou nejlepší na trhu.
 
 
Připravila: Šárka
Foto: Archiv značky Merell
29. 9. 2010
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků