Krása

Péče o jemné vlasy

Pokud vás trápí jemné vlasy, je důležité zvolit si správný střih a používat vhodné přípravky při jejich úpravě. Naštěstí existují speciální řady profesionální vlasové kosmetiky s vynikajícím efektem.

Vždy se snažím svým klientkám aplikovat daný produkt a poté jim vysvětlím, jak ho mají používat doma. Poradím jim i drobné triky, jak si upravovat vlasy v domácím prostředí bez kadeřníka.

Správný střih

Máte-li jemné vlasy, měl by profesionální kadeřník správně odhadnout, jaký má zvolit střih. Ten musí být důkladně propracován, aby do sebe vlasy perfektně zapadaly. Jednodušší na úpravu jsou kratší střihy. U nich udržíme objem pomocí stylingových přípravků.

Nedoporučuji však příliš silně tužící přípravky, jelikož vlasy zatíží a po několika hodinách mohou působit zplihle. Naopak středně či jemně tužící lak na vlasy vám prokáže mnohem lepší službu a účes déle vydrží.

Po umytí vlasů naneste objemovou pěnu a vlasy začněte tvarovat pomocí kartáče a fénu. Pokud vlasy necháte nejprve samovolně uschnout a teprve poté se je snažíte tvarovat, účes dlouho nevydrží.

Vhodným střihem po jemné vlasy je asymetrické mikádo. Jsou-li vlasy na krku kratší, až podstřižené, působí účes mnohem bohatěji. Hlavně z profilu. Jedna ze stran je delší a to dodá účesu sexy tvar a zachová si tak ženskost.

Triky s barvou

Světlé vlasy působí opticky objemněji. Proto vhodně zvolený melír dokáže s jemnými vlasy zázraky. Důležitý je směr umístění folií. Folie by měly být vyplétány diagonálně. Pramínky jsou pak přirozené a účes působí opticky mnohem bohatší.

U dlouhých a polodlouhých vlasů doporučuji častěji zastřihávat konečky vlasů, aby nebyly příliš oslabené. Pokud jsou vlasy hodně jemné a zároveň dlouhé, je složitější udržet objem a tvar. Vlasy by měly být sestříhané hlavně u obličeje, kde získají pohyb. Velmi důležité je také vlasy důkladně vyfoukat přímo od kořínků. Velice dobře vypadají nakulmované prameny. Ať už na žehličku, nebo kulmou. Vlny vždy dodají účesu objem a pohyb.

Autor: Gabriela Revellese

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: Gabriela Revellese
Zdroj fotografií: Gabriela Revellese

Diskuze: příspěvků