Kosmetika

Péče o pleť na konci léta

Léto pomalu končí a na krásné slunné dny budeme zanedlouho jen vzpomínat. Většina z nás měla možnost relaxovat a čerpat ze sluníčka energii, takže naše pokožka získala krásnou zlatavou barvu. Pokud jsme dodržely zásady zdravého opalování, pak je naše kůže stále hladká a pružná.

Když jsme však byly neopatrné a se sluněním to přehnaly, mohlo to na naší pokožce zanechat stopy. Nejčastěji jsou to suchá a olupující se místa, zhrublý povrch, povadlá pokožka a větší výskyt vrásek nebo dokonce barevné nerovnosti.

Jak dostat pokožku opět do formy?

Rozhodně byste měly obohatit svou základní domácí kosmetickou výbavu o některé další blahodárné produkty pro obličej a tělo. Tato výbava bude vaší mocnou zbraní v boji za krásnou pleť během celého podzimního a zimního období.

Na řadu přicházejí speciální přípravky, které sjednocují barevný tón pleti a vyrovnávají pigmentové nerovnosti. Jedná se nejčastěji o peelingy, speciální krémy nebo séra s obsahem účinných složek, které vybělují a projasňují pleť a navrací jí pružnost, jas a vitalitu. Tyto přípravky jsou schopny v poměrně krátké době zrychlit buněčnou obnovu a odstranění povrchových odumřelých buněk, vyhladit povrch pleti a dodat jí opět mladistvý svěží vzhled.

Péče o obličej

  • Peeling – velmi důležité je odstranění odumřelých povrchových buněk pomocí šetrných peelingových přípravků s jemnou abrazivní složkou. Peeling vyhlazuje, rozjasňuje a umožňuje lepší vstřebávání výživných látek z následně použitých přípravků. Pokud se vyskytují barevné nerovnosti, je lepší použít chemický peeling, který tmavá místa zesvětlí a celkově sjednotí barevný tón pleti.
  • Hydratační nebo výživná maska dodá pleti vše, co potřebuje pro zdravý a zářivý vzhled. Pro zpevnění pleti, obnovu pružnosti a zmírnění vrásek vybírejte masky s kolagenem, elastinem a účinnými zpevňujícími rostlinnými výtažky. Citlivá pleť získá pocit pohody a lepší obranyschopnost například díky obsahu kalcia.
  • Výživný noční krém obnoví rovnováhu pleti během noci, kdy pleť nejlépe vstřebává živiny. Vždy vybírejte podle typu pleti a věkové kategorie.
  • Kvalitní oční krém je dobrou investicí, protože tato delikátní partie má sklon k předčasnému stárnutí. Navíc mhouření očí během ostrého slunečního svitu mohlo přispět ke zvýšení počtu a prohloubení vrásek v očním okolí.

Péče o tělo

  • Peeling, jako první pomoc pro odstranění zhrublé kůže a nevzhledných šupinek. Používejte ho alespoň jednou týdně ve sprše, aby se pokožka důkladně prokrvila a očistila.
  • Krémové sprchové gely, které šetrně myjí, nevysušují a nedráždí pokožku. Díky cíleně zvolené parfemaci si navíc ráno dodáte energii a večer odplavíte celodenní stres.
  • Tělová mléka a oleje pro hebkost, jemnost a pružnost celého těla jsou neodmyslitelným krokem po každodenní sprše.
  • Kvalitní krém na ruce a nohy nesmí chybět ve vaší kabelce ani v nočním stolku u postele. Ruce mažte během dne, kdykoli je to třeba. Nohy nejlépe večer, těsně před spaním.

Připravila: Katka Soušková

Zdroj informací: kosmetička Marie Mandelíková
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků