Kosmetika

Péče o pleť v létě: základem je správná hydratace

Co používat, abyste po prázdninách neviděla v zrcadle svraštělou tvář a neměla kůži jako vysušená švestka?

Základem je správné čištění a kvalitní hydratační krém s UV faktorem. Nejedná se o záležitost pouze k moři či do hor. Budete-li si chránit pleť každý den, vyhnete se vzniku pigmentových skvrn, které trápí čím dál tím větší procento žen. 

Dostatečná hydratace je v letních měsících pro pleť klíčová, jinak pleť ztrácí svoji pružnost, hrubne, působí unaveně a rychleji stárne. 

Právě v letních měsících je pleť vystavena horku nebo naopak klimatizaci v autě, slunečním paprskům, koupání v chlorované a slané vodě, oxidačnímu stresu. To vše dokáže pleť podráždit a dehydratovat. Recept na svěží, pružnou a zářivou pleť je jednoduchý. Nezbytný je dostatečný pitný režim, ale napít potřebuje pleť i z venku a o to se postará kosmetika. 

Skvělými pomocníky jsou hydratační krémy a séra, které aplikujte ráno a večer. Je vhodné také používat jemnou čistící kosmetiku, aby se pokožka nevysušovala. V letních měsících oceníte v kabelce osvěžující hydratační spreje. Můžete je použít kdykoliv i přes make-up. Skvělým doplňkem péče o pleť jsou hydratační masky. 

Pozor na sprchování a plavání 

Dlouhé sprchy, koupele i plavání kůži dehydratují. Hlavně chlorovaná a slaná mořská voda, stejně jako voda příliš teplá. Zkraťte pobyt ve sprše na 5 minut, myjte se vlažnou vodou a používejte hydratační mycí přípravky. 

Vyřaďte hutnější krémy 

Příliš hutný krém zachytává odumřelé buňky a pleť tak vypadá povadle a mdle. Záleží na složení krému. Hutnější krémy obvykle obsahují více tukových složek. V létě raději zvolte hydratační přípravky 

Nebojte se peelingu 

Peeling jednou týdně naopak povzbuzuje tvorbu nových buněk, které pak lépe přijímají účinné látky z hydratačních krémů.

Připravila: Katka Soušková
Zdroj: webozdravi.cz
Foto: Shiny Diamond Pexels


Diskuze: příspěvků