Krása

Podzimní péče o vlasy

Sbírání kytiček

Dle průzkumu, který provádím už dvacet let své praxe, je podzim čas k rekapitulaci myšlenek týkajících se vlasů.

Popřemýšlejte, jakou máte barvu a co vlastně se střihem. Chtěla bych doporučit všem ženám, aby se i v poslední části roku nejprve zastavily a udělaly si pár chvil pro sebe, aby momentální potřeba nového účesu nebo barvy nevznikala při stresu, který často evokuje rychlou a radikální změnu.


Jak by takové zamyšlení mělo vypadat?

Zkuste si připravit domácí kůru na vlasy z místních potravinových produktů, dávejte přednost složkám, které jsou vám sympatické. Někdo má rád olivový olej, citron a žloutek, jiný tvaroh s kapkami jojobového oleje. Dbejte na to co vás osloví, protože to je i s největší pravděpodobností pro vás dobré. Nebojte se používat éterické oleje pro uvolnění vašich smyslů. Péče o sebe by neměl být souhrn praktičnosti a účelnosti, ale také zážitek s dobrým pocitem. Vyzkoušejte domácí mýdlové šampony, které jsou k sehnání u „šikulek“ které dodávají své produkty do bio, farmářských nebo internetových obchodů. Meze se nekladou ani samovýrobě, i když to není zrovna jednoduché a vyžaduje to několikeré zkoušení a zkoušení.


Nebojte se zavřít před ostatními členy rodiny do koupelny a kvalitně si umýt a ošetřit vlasy. Použít můžete domácí výživnou kůru, kterou vám poradím za chvíli. Po umytí si vlasy důkladně vysušte do tvaru a postavte se před zrcadlo. Zhodnoťte, co by vašemu celkovému vzhledu prospělo. Po létě nás nejčastější trápí špatný lesk a roztřepené konečky poukazující na dehydrataci vlasů. V klidu si rozmyslete, jaký by se vám líbil střih. Navštivte svého kadeřníka, který si s vámi na chvíli sedne a vaše potřeby s vámi zkonzultuje.


Domácí kůra na vlasy

Kůru na vlasy připravíme z 30 ml extra panenského olivového oleje (ideálně lisovaného za studena) také je výborný jojobový olej.


Vybraný olej zahřejte na 25 °C. Pomocí hřebenu naneste olej po celé délce vlasů. Pro extra účinek nechte působit přes noc a ráno smyjte. Dejte si na noc na hlavu igelitovou čepici a ještě jednu látkovou, ať si nezamastíte polštáře. Ráno smyjte jemným šamponem.

Pro obměnu můžete použít plnotučný tvaroh. Rozšlehejte ho s polévkovou lžící jojobového oleje a přidejte pár kapek levandulového oleje – opět zabalte do folie a do předem vyhřátého ručníku, po vychladnutí vymyjte důkladně vlažnou vodou. Doba působení kůry je cca 20min.

Chcete-li se autorky na něco zeptat, najdete ji v naší poradně.

Autor: Lenka Marášková, L-styling.cz
Foto: iStock
27. 10. 2014

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků