Děti

Pořiďte si chůvičku

Sbírání kytiček

O syndromu náhlého úmrtí kojence jste jistě již slyšela. V odborné literatuře se píše, že je v prvních šesti měsících miminka častější než smrt způsobená ostatními onemocněními a nehodami dohromady. Abyste se nemusela o život svého drobečka strachovat a v klidu mohla spát, je tady pomoc v podobě spolehlivé chůvičky Nanny.

Příčina syndromu náhlého úmrtí kojence není zatím vysvětlena. Vše ale nasvědčuje tomu, že se jinak zdravé dítě zapomene v hlubokém spánku nadechnout. Pokud není včas probuzeno, nebo mu není poskytnuta první pomoc, umírá. Na toto nebezpečí může upozornit elektronický monitor dechu dítěte. Dříve se tato zařízení užívala pouze v nemocnicích. Dnes jsou tyto monitory dostupné i k domácí péči o dítě. A nejde tu jen o zmíněný syndrom, vždyť dítě může přestat dýchat i z jiných příčin, například dojde-li k ucpání dýchacích cest, zvrací-li dítě v poloze na zádech. Zařízení samo nemůže výpadku dechu zabránit, ale může na něj včas upozornit.

 Monitor dechu Nanny BM02

Monitor dechu Nanny BM02

Skvělým pomocníkem je monitor dechu Nanny BM02. Snímací podložka monitoru dechu Nanny se umisťuje pod matraci, na které dítě leží. V podložce je zabudován citlivý senzor, který je schopen zachytit pohyb hrudníčku dítěte. Pokud se kojenec nenadechne déle než 20 sekund nebo se jeho frekvence dýchání sníží pod 10 nádechů za minutu, začne zařízení vydávat varovný zvuk, který okamžitě upozorní na nebezpečnou situaci. Výhodou zařízení Nanny je, že žádným způsobem neovlivňuje ani neomezuje dítě. Koupit ho můžete za cenu 2 300 Kč. Více informací hledejte na www.jablotron.cz
 

 

Připravila: Zuzana

Foto: Jablotron

21.9. 2010
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků