Hobby

Pošlete děti na tábor

Sbírání kytiček

Dny plynou jako voda a zatímco školáci už nedočkavě vyhlížejí letní prázdniny, vy si lámete hlavu nad tím, co jim v té době nabídnete. Dva měsíce vaše dovolená nepokryje, nicméně každý problém má své řešení. Pokud je vašemu dítěti od sedmi do čtrnácti let, zkuste letní tábor.

Občanské sdružení Dlouhý Široký Bystrozraký, které pořádá letní dětské tábory již více než 20 let, si pro letošní prázdniny připravilo dva čtrnáctidenní turnusy na tábořišti u obce Slavětín u Načeradce (okres Benešov) s tématem Sherlock Holmes aneb Záhada jahodového tolstolobika. Velkou část programu již tradičně budou tvořit aktivity s oddílem, při kterých si děti hrají, poznávají přírodu a učí se tábornickým dovednostem. Jsou vedeny k samostatnosti a pozitivnímu společenskému jednání. Dostatek dobrého jídla, kvalitní ubytování, hodní vedoucí a přítomnost kvalifikovaného zdravotníka je samozřejmostí.

Letní tábory občanského sdružení Dlouhý Široký Bystrozraký
Občanské sdružení Dlouhý Široký Bystrozraký pořádá letní dětské tábory a jiné akce pro děti (např. soutěž pro mladé hudebníky „Jarní Petrklíč“) již od roku 1990. Za tuto dobu proběhlo více než 40 turnusů letních táborů. Specialitou občanského sdružení je pořádání malých táborů, kdy se jednotlivých turnusů zúčastní cca 70 dětí. Menší počet dětí vytváří na táboře příjemnou atmosféru, ke které přispívá i skutečnost, že se děti i vedoucí navzájem znají a oslovují se jmény.

Program je pro nás velmi důležitý
Letní tábory občanského sdružení Dlouhý Široký Bystrozraký kladou důraz na program. Každoročně je připravena nová velká táborová hra, kterou děti hrají v průběhu celého tábora. Náměty a obsah her jsou vybírány tak, aby děti zaujaly a současně aby se něco zajímavého dozvěděly a samy si vyzkoušely (příklady námětů některých starších táborových her: Čechy v dobách Karla IV., romány Julese Verna, Rok na vsi; Rychlé šípy; staré indiánské pohádky, po stopách Dr. Emila Holuba…).

1. běh tábora Slavětín u Načeradce 7. 7. – 21. 7. 2012
2. běh tábora Slavětín u Načeradce 21. 7. – 4. 8. 2012

Děti se prostřednictvím celotáborové hry setkají se skutečným Sherlockem Holmesem a pomohou mu vyřešit dosud nepublikovaný případ „Záhada jahodového tolstolobika“. Vyzkouší si, jaké to je být opravdovým detektivem, naučí se odlévat stopy, rozpoznávat otisky prstů, procvičí si paměť, vyzkouší si svoji pozornost, ale hlavně prožijí spousty legrace nejen při táborové hře, ale i při oddílovém programu.

Cena 1. turnusu je 4 380 Kč, cena 2. turnusu je 4 390 Kč.

Veškeré informace včetně přihlášek jsou k dispozici na www.dlouhysirokybystrozraky.cz

Připravila: Zuzana

Foto: archiv

8.5. 2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků