Blogy

Povídka z Mezizenami.cz: Ztracená 1. díl

Znovu projíždím seznam, který nosím stále u sebe. Je to už několikátý seznam v pořadí, ten poslední, definitivní, dotažený k dokonalosti, obsahující jen to zásadní.

Je psaný rukou, poslední týdny všechno píšu rukou, a když už to nepotřebuju, bezpečně to zlikviduju. První položky jsou odškrtnuté. 

1. Našetřit co nejvíc peněz. Mít je v hotovosti. Zrušit všechny účty, všechny smlouvy. 

2. Prodat nebo zlikvidovat všechny věci, které se nevejdou do jednoho auta. Prodat auto, počítač, telefon. Koupit si nové, platit v hotovosti. Koupila jsem si telefon na předplacenou kartu, nový malinký notebook a ojeté SUV, které nepoutá velkou pozornost. 

3. Přestěhovat se. Ukončila jsem nájem a přestěhovala jsem se na poslední čtyři měsíce do ubytovny. Nechala jsem si pár kusů svého nejoblíbenějšího oblečení, to nejzákladnější, jako trička, šaty, sukně, džíny a vyřadila jsem nápadné a sezónní kousky a prodala je. Svrchní věci si koupím nové, až bude zima. Asi deset knížek. Nějaké fotky. Talismany. 

4. Ukončit kontakty. Nemám rodinu, které bych scházela. A těch pár přátel mě bude hledat až za nějaký čas. Třeba se jim jednou ozvu. Ale to je daleko. Další body čekají na odškrtnutí. Vždycky se tak těším, až budu moct přeškrtnout řádky, které znamenaly, co všechno jsem ještě musela udělat. První seznamy byly nekonečné, přestavovaly tolik práce. Schválně jsem si do nich psala i věci, které byly samozřejmé, ale čím víc toho ubývalo, tím mi to přinášelo větší uspokojení. Nový účes. Výpověď. Prodávání věcí, nádobí, knížky, dekorace, šperky, parfémy. Je hrozné, kolik toho člověk nashromáždí. Teď už toho nebudu muset tolik potřebovat. Budeme spolu. Už napořád. 

5. Odhlásit se z ubytovny týden předem. Poslední ráno nastěhovat všechno do auta. Beru do ruky propisku se svým jménem, kterou jsem dostala od něj. Škrtám bod číslo pět. Naposledy si sednu na omšelou pohovku, ze které ještě dneska někdo sundá ložní prádlo a nezbyde po mě už nic. Usmívám se. Konečně budu v cíli. V cíli, kde budeme spolu. 

6. Odjet do motelu, zaplatit v hotovosti, poslat smsku, že jsem na místě. 

Pokračování příště

Autor: Jitka Králová, romantickyzapisnik.cz 

Foto: Pexels


Diskuze: příspěvků