Rodina

Pozor na rutinní sex: Jaké jsou hlavní signály stereotypu

Stereotypní partnerský sex v současnosti trápí 85 % párů. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu seznamky illicitencounters.com.

Podle něj více než muži touží po zpestření svého milostného života právě ženy. Většina partnerských dvojic má v milostném životě svůj zaběhnutý pořádek. Najdou se i takové, co mají sex podle kalendáře.

Mezi hlavní signály sexuální rutiny patří dle výzkumu vzpomínky na sex s ex partnery, sny o nevěře nebo nedostatek spontánnosti ve vztahu i milostném životě. 

Časté vzpomínky na sex s předchozími partnery 

Na tom, že si lidé sem tam vybaví své dávné lásky a milostné chvilky s nimi, není nic nepřirozeného. Pokud ale neustále s úsměvem vzpomínají na sex s bývalými partnery a často jej srovnávají se svým současným sexuálním životem, pak se nejspíš brzy nevyhnou vážným partnerským problémům. „Možná to znamená, že ke svým expartnerům stále chováte city, ale možná vás prostě jen sex s nimi více bavil a naplňoval. Pokud platí to druhé, máte dobrou šanci svou současnou situaci zlepšit. Jednoduše si zkuste s partnerem či partnerkou promluvit o tom, co vás v sexu baví, co vás vzrušuje a naplňuje. V klidu a bez emocí si o tom popovídejte a nestyďte se. Je totiž velmi pravděpodobné, že i váš protějšek má nějaké nevyřčené touhy a uvítá možnost se o ně podělit,“ radí Adam Durčák z e-shopu Ruzovyslon.cz. Pamatujte si však, že s touto debatou nikdy nezačínejte hned po sexu, kdy se váš partner či partnerka mohou cítit více zranitelní. 

Ve vztahu chybí spontánnost 

Spontánnost je určitým protikladem rutiny, a tak není divu, že právě její absence poukazuje na stereotyp. Je váš den přesně nalinkovaný a vy se tohoto rozvrhu držíte? Milujete se vždycky ve stejný den a hodinu? Není divu, že se ze vztahu ztrácí jiskra a vášeň. Spontánní, neplánovaný sex přitom nabízí potenciál zvýšeného uspokojení. Zkuste narušit monotónnost a překvapte partnera nečekaným intimním momentem. Nemusí být nutně sexuální. Pozvěte ho na stejné rande, na jaké jste ho pozvali na začátku vašeho vztahu nebo oprašte oblíbenou zábavu či zvyk, které jste si společně užívali v minulosti. 

Sníte o nevěře 

To, že se sem tam zasníte o tom, jaké by to bylo pomilovat se se známou celebritou nebo prostě jen neznámým mužem či ženou, ještě to nutně neznamená, že je s vaším vztahem něco v nepořádku. Je to zcela přirozené. Podle jedné studie zveřejněné v odborném žurnálu The Journal of Sex Research sní čas od času o sexu s jinou osobou než svým partnerem 80 % žen a 98 % mužů. Mezi fantazírováním a touhou převést své sny do reality je ovšem značný rozdíl. Pokud se přistihnete, že o nevěře sníte až příliš často nebo ji dokonce už plánujete, je to jasný signál, že se váš partnerský vztah neubírá dobrou cestou. 

Stále stejné milostné polohy 

Vládne u vás v ložnici misionář, které jen občas zpestříte kovbojkou nebo pejskem? Někomu to může stačit, často ale lidé touží po něčem novém, jen se obvykle stydí změnu navrhnout. A tak si dál odbývají svou rutinu a jejich milostný život čím dál víc šediví. Dodejte si odvahu a s partnerem či partnerkou si promluvte. Vyhněte se však při tom jakémukoliv vytýkání nebo vyjmenovávání, co se vám nelíbí. Zvolte pozitivní komunikaci, pochvalte partnera za to, co se vám při sexu s ním líbí, a nadhoďte, co byste rádi vyzkoušeli nového – třeba právě novou pozici. Pokud se vám mluvení o sexu opravdu příčí, můžete také jednoduše při příštím milování převzít iniciativu a nové polohy rovnou implementovat. Nezapomeňte však dát svému protějšku prostor vyjádřit se, zda je jim to příjemné. 


Příliš rychle hotovo 

Rutinní sex se velmi často odbývá jen s minimální předehrou nebo úplně bez ní, a ještě je za pár minut hotovo. Když jsou dva lidé spolu delší čas, už je máloco překvapí. Přitom okořenit sexuální život se dá poměrně jednoduše dlouhou předehrou. A když říkáme dlouhou, myslíte tím skutečně celý den. Pomůžou milé zprávy nebo telefonáty a také posílání sexy snímků. Tady ale pozor, abyste lechtivé obrázky omylem neposlali někomu jinému. 


Vždy jen v posteli 

Odehrává se většina vašeho milostného života jen v posteli? Ač je to místo nejoblíbenější a nejkomfortnější, mít sex výhradně jen tam nedokáže bavit napořád. Jistě najdete méně obvyklé místo, kde můžete partnera překvapit. Ve sprše, v obýváku na gauči, v kuchyni na stole. 


Rada na závěr 

Chytré telefony a tablety zjednodušují život, do ložnice však nepatří. Stojí totiž v cestě vašemu milostnému životu. Ale totéž platí také o televizi. Co ještě vadí? Velký nepořádek. Jde o další rušivý prvek, který je třeba odbourat.


Připravila: Katka Soušková
Zdroj: Růžový slon
Foto: Stokpic PixabayDiskuze: příspěvků