Blogy

Příběh: Poradíte mi, prosím? – II

Karla jsme minule opustili v nezáviděníhodné situaci. Anebo jen zdánlivě „nezáviděníhodné“?

‚Hmmm,‘ pozdvihla Marie obočí a pomalu si začala rozepínat knoflíky své bílé halenky. 

‚Tak se vám v nich předvedu a uvidíme,‘ oznámila a během chvilky přede mnou stála jen v krajkovém spodním prádle. Otočila se pro červené šaty, které ale uchopila tak, aby upadly na podlahu. Předklonila se a odhalila mi své pěkně tvarované pozadí v černých tangách. 

Nevěděl jsem, jak se zachovat… 

Byla sexy a evidentně mi dávala najevo, že je k mání. Já jsem ale o žádné sexuální dobrodružství nestál a už vůbec ne se svojí arogantní šéfovou. Ze situace v Mariině kanceláři mne zachránil telefon. Zazvonil právě ve chvíli, kdy se Marie rozhodla sundat si podprsenku, protože druhé šaty s odhalenými zády si to evidentně žádaly. Jak jsem v tu chvíli miloval svou ženu, která mi právě v ten kritický okamžik zavolala, že nestihne vyzvednout naši dceru od kamarádky a žádala mě, abych ji zastoupil. 

Marie na mě začala vyvíjet nepříjemný sexuální nátlak

Dělala to šikovně a zcela promyšleně tak, aby si jejího zájmu nikdo jiný nevšiml. Protože má kancelář přímo sousedila s její, měla mnoho příležitostí. Několikrát jsem měl tu čest nechtěně nahlédnout do jejího hlubokého výstřihu, případně se s ní těsně potkat mezi dveřmi. Jednou jsem byl pozván do Mariiny kanceláře, aby mi sdělila nějakou důležitou pracovní záležitost. Při té příležitosti se odsunula od stolu, abych měl možnost uvidět, že pod svou kraťounkou sukní nenosí žádné prádlo. Jen podvazkové punčocháče, aby dostála firemní etiketě. 

Hrála si se mnou jako kočka s myší a evidentně ji to bavilo. Vlastně jakoby o nic nešlo a kdybych se ozval, mohla mne nařknout z toho, že si věci jenom domýšlím. Přesto tohle všechno bylo natolik evidentní, že jsem se postupně dostával do úzkých.

Párkrát mi poslala i dvojsmyslně laděnou SMS, se kterou jsem samozřejmě nepočítal a dovolil své ženě, aby mi ji přečetla. Ta se nestačila divit, když se dozvěděla, že Marie nutně potřebuje mou účast na jazykovém kurzu, který nás oba posune dál a ještě zdokonalí můj skvělý jazykový um. Případně se rozepsala o tom, že děkuje za tabulku s čísly, nicméně ona prý preferuje čísla zcela jiná. Jen těžko jsem Ireně, svojí manželce, vysvětloval, jak se věci doopravdy mají. 

Stojím před těžkým rozhodnutím

Nevím, jak se v nastalé situaci zachovat. Když se někomu svěřím, že mne Marie, moje šéfová, sexuálně obtěžuje, vysměje se mi. Ona je natolik vychytralá, že vše dělá zcela zištně a promyšleně, aby situace měla vždy i „obyčejné“ vysvětlení. Nechci s ní spát, a když jí to řeknu, může se mi vysmát a nařknout z toho, že si všechno jenom domýšlím. A znemožní mě. 

Výpověď dávat nechci, protože mě práce baví a moje postavení ve firmě není špatné. Začínal jsem skoro z ničeho a vypracoval se na jednu z manažerských pozic našeho oddělení. Ani doma to teď není moc dobré, a i když jsem své ženě opakovaně vysvětloval, jak se věci mají, myslím, že mi úplně nevěří. 

Je nějaké normální východisko, když nechci měnit práci a zároveň si přeji zachovat pracovní i rodinnou pohodu? Jak na „mrchu“ Marii?! Mám si s ní promluvit z očí do očí a riskovat celou svou kariéru a důvěryhodnost v očích ostatních?“

Autorka: Lea Raif

Foto: Pixabay


Diskuze: příspěvků