Děti

Přibližte dětem Staré pověsti české

Sbírání kytiček

Kdo by neznal příběhy sepsané Aloisem Jiráskem, ostatně vždyť patřily do povinné školní četby. Pro ty, kdo však nejsou vášnivými čtenáři, může být nová společenská hra zajímavou alternativou, jak se s pověstmi seznámit.

S inovovanou společenskou hrou inspirovanou knihou Aloise Jiráska „Staré pověsti české“ přichází český výrobce her a hraček, společnost Efko.
Zábavnou formou si hráči připomenou a oživí postavy jako praotce Čecha, kněžnu Libuši a její sestry Kazi a Tetu nebo vojvodu Kroka. Výrazná obrazová grafika hry doplněná množstvím plastických historických postaviček a herních figurek představující zvířata, rostliny a věci, upoutá zájem jak malých, tak velkých hráčů.
 
 

 

Při hře Staré pověsti české se hráči přenesou do doby praotce Čecha a stanou se osadníky vesnic Žabojedy, Havranov, Kozojedy, Kavkov nebo Žabovřesky. V první a druhé etapě musí obyvatelé území zabydlet, a to pomocí získaných žetonů se symboly domečku, stromu, ovce, člověka, obilí a včelího úlu. Třetí fáze hry se věnuje stavbě nedobytných hradů Krokových dcer – Kazínu, Tetínu a Libušínu. Cílem hry je co nejdříve vybudovat hrad ze všech šesti dílů.

Společenská hra (488 Kč) je určená pro 2 až 3 hráče od 7 let.
 
Připravila: Šárka
Foto: Efko
26. 1. 2011
 
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků