Kosmetika

Přírodní kosmetika jako vánoční dárek

Mezi současné trendy už neodmyslitelně patří zájem o zdravý životní styl, vyváženou a nutričně hodnotnou stravu a také o přírodní kosmetiku. 

Krémy, soli, balzámy vyrobené šetrně z přírodních surovin jsou krásným dárkem pro sebe a pro velmi blízké osoby. Přírodní kosmetika neobsahuje žádné chemikálie, umělá barviva ani konzervanty. Do kosmetiky se používají vzácné oleje vysoké kvality, které mají blahodárné účinky na pokožku, jsou bohaté na vitamíny, minerální látky a prospívají pokožce.

Zdraví z přírody s vůní bylinek 

Na rozdíl od běžné kosmetiky s chemickými látkami, která pleť zatěžuje, má přírodní kosmetika díky svému složení pozitivní vliv na pleť a pokožku těla. Látky v ní obsažené (ingredience z rostlin) se velmi dobře uvolňují a pronikají tak rychleji do pokožky. Urychlují regeneraci, hydrataci a vyhlazení vrásek. Rozzářená pleť a pružnější pokožka jsou za pár dní používání vidět na první pohled. Základem jsou vzácné oleje, bambucké máslo s přísadami léčivých bylinek (levandule, růže, heřmánek a spousta dalších), včelích produktů (med, mateří kašička) atd. Žádné parabeny, žádná barviva.

Poklady z moře 

Mezi největší favority patří kosmetické přípravky s mořskou solí a vodou, s mořskými řasami, které jsou bohaté na minerály a množství stopových prvků. Nejúčinnější je kosmetika z Mrtvého moře, nejstaršího moře na světě. Obsahuje více než 30 % minerálů, tj. 10x víc než jiná moře. Vysoký obsah minerálů je důvodem, proč je Mrtvé moře vyhledáváno také z důvodů léčby kožních nemocí. Voda, sůl z Mrtvého moře a bahno z Mrtvého moře působí přímo zázračně.

Máme z čeho vybírat 

Snažíme se zmírnit škodlivé vlivy na náš organismus, některé ovlivnit sami nemůžeme, ale to, co jíme a necháváme působit na svou kůži, je v našich rukách. Nakupovat můžeme přírodní kosmetiku v lékárnách, čajovnách, prodejnách se zdravou výživou nebo v e-shopech. Kromě už zavedených zahraničních i našich značek se objevují další a další malé rodinné firmy, které ručně vyrábějí oleje, mýdla, krémy, balzámy na rty, šampóny hlavně z toho, co mají kolem sebe.

KP
foto: slevolekarna.cz


Diskuze: příspěvků