Zdraví

Proč a jak posilovat pánevní dno

Sbírání kytiček

Řekly byste, že několik minut speciálního cvičení denně může pozitivně ovlivnit váš život v mnoha směrech? Je to tak! Zjistili jsme, co dobrého vás čeká, když budete posilovat svaly pánevního dna.

Ženy, které mají posílené svaly pánevního dna, jsou na tom lépe už jen proto, že:

  • v případě těhotenství by měly mít snazší porod,
  • hrozí jim menší riziko inkontinence,
  • bolesti páteře je tolik netrápí,
  • zlepší se jim sexuální život (cesta k orgasmu je snazší).

Zdravotní aspekty

Pro práci močového měchýře, funkci dělohy i činnosti střev jsou velmi důležité svaly pánevního dna. Tedy za předpokladu, budou-li zpevněné. Je zřejmé, že k ochabnutí těchto svalů přispívá těhotenství. Ale nejen to. Na závadu je i vadné držení těla, sedavé zaměstnání (není-li kompenzováno pohybem), ale i takové, které je pro ženu příliš fyzicky náročné. Na škodu je i nadváha.

Jak je to s tím sexem?

Neplánujete miminko, páteř vás nebolí, postavičku máte jako lusk a ve vaší rodině se v žádné předchozí generaci neobjevila inkontinence? Pak si možná říkáte – a proč bych měla posilovat svaly pánevního dna? Kvůli sexu! Chcete-li intenzivnější sexuální prožitek, pak se spolehněte, že ho dosáhnete právě tehdy, budete-li posilovat pánevní dno.

Jak na posilování pánevního dna

V této souvislosti se nejčastěji doporučují Kegelovy cviky, které před mnoha lety vymyslel jeden americký gynekolog, aby co nejlépe napravily to, co způsobilo těhotenství a porod. Od té doby se hojně využívají, patrně i proto, že když si je správně osvojíte, cvičit můžete téměř kdekoliv, třeba i při cestě do práce metrem. Aniž by o tom někdo věděl.
A jak často? V průměru se doporučuje cvičit třikrát denně po dobu pěti minut. Určitě jste slyšely i o cvicích Ludmily Mojžíšové, které se kombinují s rehabilitací.

Cvičení pánevního dna jako slast

K posílení pánevního dna můžete využít i erotickou pomůcku venušiny kuličky. K posilování pánevního dna dochází tím, jak se žena podvědomě snaží udržet kuličky uvnitř těla a stahuje svaly.

Venušiny kuličky růžové

 

Pro toto cvičení je vhodné volit venušiny kuličky vyšší váhy a menších rozměrů. Existují i specializované venušiny kuličky Swan Clutch s tlakovým senzorem. Když dostatečně zatnete svalstvo, začnou vibrovat. Tím kombinují příjemné s užitečným. Ale pozor. Venušiny kuličky jsou kovové, tak si je neberte do letadla. Známe jednu kamarádku, která už téměř nahá vždy znovu rozpípala bezpečnostní rám. Co myslíte, jak jí asi bylo, když si uvědomila, co kovového u sebe (v sobě) má?

 

 

Komerční prezentace
Foto:iStock, vibratory.net
11. 3. 2014

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků