Sport

Protančete se ke štíhlé postavě

Přemýšlíte o tom, jak obohatit své sportovní aktivity, shodit nějaké to kilo, zpevnit svaly a ještě se pobavit? Ráda tančíte, ale nemáte s kým? Zkuste víkendové pobyty cestovní kanceláře CK Lenka s výukou latinskoamerických tanců cuba, jiva, cha-cha a salsa, single lady dancing, vše v úpravě pro sólo ženy.

V současné době je tanec jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak trávit volný čas a shazovat nějaká ta kila. Při tancování tělo spotřebuje nadprůměrné množství energie.  Profesionální tanečníci dokonce tvrdí, že v době příprav na soutěž shodí až 5 kilogramů, aniž by změnili jídelníček.

Právě latinskoamerické druhy tance jsou ideální také pro zpevnění celého těla, především vašich stehen, zadečku a lýtek. A jestli ještě k tomu umíte hýbat boky, máte ráda vášnivou hudbu a chcete se výborně pobavit, neváhejte a vyrazte s kamarádkami na sportovní víkend.

Taneční styly víkendových pobytů CK Lenka

CUBA
Název cuba získalo cvičení na základě hudebního doprovodu, který je ke cvičení využit.
Jde o lehkou improvizaci, roztančené latinsko-americké rytmy, které vám umožní důkladně se uvolnit a pořádně si zatancovat!

Cha-Cha
Je latinskoamerický tanec pocházející z Kuby. Rytmus se vyvinul z kubánského tance
danzon. Vychází z mamby a je silně ovlivněna jazzovou hudbou. V druhé polovině padesátých let se rozšířila do Evropy. Cha-Cha se skládá ze tří rychlých kroků a dvou pomalejších na první a druhou dobu.

JIVE
Je rychlý a hravý, plný otoček i akrobatických prvků, tančí se na bříškách chodidel. Počátky tance jsou spjaty s černými otroky na jihu USA. Tančilo se na synkopovanou hudbu, která vešla v povědomí jako ragtime.

Vliv na zrod jivu měly i další tance, jako foxtrot, charleston a swing. Zpočátku byl jive spojován především s mladými lidmi jako jeden z projevů revolty. V dnešní době se jive stále vyvíjí. Postupně se do něj přidávají nové prvky swingu, rock&rollu, boogie-woogie i diska, a tak se stává repertoár pohybů a variací stále rozmanitější.

SALSA
Tanec salsa je stejný jako omáčka salsa. Připravte se na adrenalin, pozitivní emoce a vzrušení. Vymysleli ji na Kubě, rozmohla se také v Portoriku, ale do dnešní podoby ji přivedli pouliční latinoameričtí hudebníci v New Yorku. Salsa se netancuje ještě ani sto let a za tu dobu si získala větší popularitu než kterýkoli jiný tanec.
Na první pohled jednoduché přešlapování z nohy na nohu ve skutečnosti jednoduché není. Očekávat můžete sexy nohy a úžasné boky! Budete mít pěknější lýtka a stehna, než kdybyste strávili hodiny na rotopedu.

SINGLE LADY DANCING
Od základních pohybů až po nádherné taneční kreace… Single Lady Dancing je kouzelnou kombinací žhavých a temperamentních latinskoamerických tanců v úpravě pro sólo ženy, s přidanými prvky i jiných tanečních technik, jako je scénický a muzikálový tanec či baletní průprava.

Lekce Single Lady Dancing začínají uvolněním svalových skupin a lehkým posilováním. Dále je lekce směřována k nácviku tanečních kroků a jednotlivých figur, které se následně propojují do dílčích choreografií. Naučené taneční prvky jsou využitelné i pro párový tanec.

Informace o tanečních víkendech najdete na stránkách http://www.cklenka.cz/instruktor/detail/silna-sylva/

Připravila: Katka
Foto: CK Lenka
23. 6. 2011

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků